Lähtöaika | 7,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Leo Pyymäki | Espoon Suunta | 12:00:00 | 56:41 | ||
2. | Ilkka Peltola | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 57:04 | ||
3. | Jyrki Jäppinen | OK77 | 12:00:00 | 57:20 | ||
4. | Petteri Kähäri | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 57:43 | ||
5. | Teijo Oksanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 58:28 | ||
6. | Kari Matilainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 59:45 | ||
7. | Thomas Ekström | MS Parma | 12:00:00 | 1:00:24 | ||
8. | Matti Yliluikki | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 1:01:47 | ||
9. | Kalevi Mäkipää | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:01:49 | ||
10. | Mika Kulmala | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:03:08 | ||
11. | Jörgen Nyman | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:04:43 | ||
12. | Jari Jaakkola | Maarian Mahti | 12:00:00 | 1:06:05 | ||
13. | Jukka Kyhäräinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:06:31 | ||
14. | Juha Kauria | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:06:46 | ||
15. | Asko Nykänen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:07:23 | ||
16. | Mikko Kuusinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:10:23 | ||
17. | Risto Niinimäki | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:10:33 | ||
18. | Juha-Pekka Harju | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:10:36 | ||
19. | Mikko Yli-Kauppila | Punkalaitumen Kunto | 12:00:00 | 1:10:39 | ||
20. | Markku Virtanen | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 1:11:17 | ||
21. | Jarmo Joutsensaari | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:12:06 | ||
22. | Mika Ternola | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:13:19 | ||
23. | Markku Mänty | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 1:15:03 | ||
24. | Heikki Frilander | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:15:18 | ||
25. | Timo Lainema | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 1:15:51 | ||
26. | Mikko Kimpi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:16:41 | ||
27. | Seppo Jylhä | Kälviän Tarmo | 12:00:00 | 1:17:25 | ||
28. | Arto Nissinen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:17:43 | ||
29. | Reima Rantanen | MS Parma | 12:00:00 | 1:17:52 | ||
30. | Heikki Pelkonen | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 1:18:56 | ||
31. | Pekka Juvakka | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:19:24 | ||
32. | Riku Mattila | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:19:39 | ||
33. | Taisto Jylhä | LoVe | 12:00:00 | 1:19:54 | ||
34. | Jari Valtonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:21:42 | ||
34. | Tommi Lainema | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:21:42 | ||
36. | Risto Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 1:21:55 | ||
37. | Harri Posti | Koskelankylän Riento | 12:00:00 | 1:22:30 | ||
38. | Vygintas Saldukas | OK Krantas | LTU | 12:00:00 | 1:23:30 | |
39. | Matti Tarkkanen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:24:14 | ||
40. | Matti Heikkilä | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:25:10 | ||
41. | Stefan Schlatter | OLC Kapreolo | SUI | 12:00:00 | 1:25:32 | |
42. | Markku Mäkelä | Virtain-Ruoveden Suunnistajat | 12:00:00 | 1:27:20 | ||
43. | Sauli Viitasaari | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:27:27 | ||
44. | Jukka Vähäpesola | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:27:42 | ||
45. | Veli Pyhtilä | OH | 12:00:00 | 1:28:49 | ||
46. | Marc Streit | OLG Herzogenbuchsee | SUI | 12:00:00 | 1:28:51 | |
47. | Juha Ketola | Koovee | 12:00:00 | 1:29:52 | ||
48. | Jyrki Kiviniitty | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:30:09 | ||
49. | Ari Hietanen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:31:57 | ||
50. | Arto Kalliokoski | Perhon Kiri | 12:00:00 | 1:34:41 | ||
51. | Lasse Sarparanta | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:35:19 | ||
52. | Arto Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:35:50 | ||
53. | Aki Tapper | Rasti 88 | 12:00:00 | 1:37:14 | ||
54. | Sakari Mikkola | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:37:38 | ||
55. | Pekka Ala-Mäyry | Koovee | 12:00:00 | 1:38:19 | ||
56. | Matti Kattelus | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 1:38:21 | ||
57. | Hannu Varkoi | Kalske | 12:00:00 | 1:39:35 | ||
58. | Tapani Penttinen | Navi | 12:00:00 | 1:39:49 | ||
59. | Jari Kanko | Koovee | 12:00:00 | 1:40:51 | ||
60. | Ismo Huhtala | Yläneen Kiri | 12:00:00 | 1:41:13 | ||
61. | Antti Lassila | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 1:41:21 | ||
62. | Antti Härkönen | Pudasjärven Urheilijat | 12:00:00 | 1:41:25 | ||
63. | Andres Palk | TAOK | EST | 12:00:00 | 1:42:29 | |
64. | Ulf Höglund | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:44:14 | ||
65. | Sergey Fedorov | MGAU | RUS | 12:00:00 | 1:44:48 | |
66. | Kimmo Valtonen | MS Parma | 12:00:00 | 1:45:19 | ||
67. | Antti Ahti | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:45:58 | ||
68. | Jarmo Antikainen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:50:16 | ||
69. | Reijo Mäkilä | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 1:53:23 | ||
70. | Timo Huoponen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 1:54:55 | ||
71. | Jouko Skog | Koovee | 12:00:00 | 1:57:03 | ||
72. | Timo Rokka | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 1:58:13 | ||
73. | Pasi Koistinen | Nastolan Terä | 12:00:00 | 2:02:06 | ||
74. | Heikki Heinaro | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 2:06:26 | ||
75. | Alexey Trapeznikov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 2:07:33 | |
76. | Igor Lazarev | Ryazan | RUS | 12:00:00 | 2:25:41 | |
Jan Donner | OK77 | 12:00:00 | ei läht. | |||
Hannu Numminen | Espoon Akilles | 12:00:00 | keskeytti | |||
Sakari Pesola | Rastiketut | 12:00:00 | hylätty | |||
Harry Sainio | OK77 | 12:00:00 | hylätty | |||
Seppo Ikäheimo | Espoon Suunta | 12:00:00 | ei läht. | |||
Jarmo Lindroos | Espoon Suunta | 12:00:00 | ei läht. | |||
Tuomas Ojanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | ei läht. | |||
Alexey Archakov | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | ei läht. | ||
Pasi Isokallio | Rasti-Nokia | 12:00:00 | ei läht. | |||
Kai Tattari | Rastihaukat | 12:00:00 | ei läht. | |||
Yury Berezuk | Kirishi-Ladoga | RUS | 12:00:00 | ei läht. |