Huippuliigan 3. osakilpailu ja MM-katsastus Imatralla

H21E 2,7 km km

(Lähti 34, Keskeytti 1, Hylätty 4)

132Tuomas TervoRajamäen Rykmentti14:19
229Olli-Markus TaivainenPellon Ponsi14:44+25
336Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima14:54+35
435Pasi IkonenVaajakosken Terä14:56+37
539Hannu AirilaKalevan Rasti15:02+43
638Jani LakanenVaajakosken Terä15:10+51
737Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot15:13+54
86Antti AnttonenVaajakosken Terä15:23+1:04
910Jere PajunenKalevan Rasti15:27+1:08
1023Tuomas KariAngelniemen Ankkuri15:29+1:10
1134Jarkko HuovilaTampereen Pyrintö15:31+1:12
1214Mårten BoströmLynx15:36+1:17
22Matti KiveläDelta15:36+1:17
1420Sergey GorokhovRasti-Kurikka15:39+1:20
1526Jani MyllärinenKoovee15:40+1:21
167David Brichill-JonesRasti-Kurikka15:44+1:25
174Henri TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima15:52+1:33
1812Juho-Matti TaivainenPellon Ponsi15:53+1:34
1927Olli-Pekka KoistinenAnttolan Urheilijat15:54+1:35
2018Antti NurmonenKalevan Rasti16:02+1:43
2113Andreas HallIF Femman16:05+1:46
229Lasse KauttoAngelniemen Ankkuri16:22+2:03
2330Oskari LiukkonenDelta16:24+2:05
243Juuso MetsäläLynx16:40+2:21
251Christian PfeiferTeamAustri16:45+2:26
268Lukas ScharnaglTeamAustri17:27+3:08
2724Johannes PohjolaHiisirasti17:28+3:09
2817Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima17:55+3:36
2911Aapo LeskinenLynx18:16+3:57
21Jonne LakanenVaajakosken Teräkeskeytti
28Kim FageruddPaimion Rastihylätty
15Esa HuttunenOK Orienthylätty
5Vadim TolstopjatovSoIKHellashylätty
16Henrik VäisänenHiisirastihylätty
25Timo SaarinenTampereen Pyrintöei läht.
2Hannu-Pekka PukemaKalevan Rastiei läht.
19Juri KirjanovHämeenlinnan Suunnistajatei läht.
33Tero FöhrVehkalahden Veikotei läht.
31Jörgen WickholmIF Sibbo-Vargarnaei läht.

D21E 2,5 km km

(Lähti 32, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1137Minna KauppiAsikkalan Raikas15:27
2136Anni-Maija FinckeTampereen Pyrintö16:04+37
3132Riina KuuseloTampereen Pyrintö16:22+55
4126Pinja MäkinenKoovee16:49+1:22
5128Heini WennmanSK Pohjantähti16:56+1:29
6135Maria RantalaAngelniemen Ankkuri17:03+1:36
7133Sofia HaajanenSK Pohjantähti17:04+1:37
8125Bodil HolmströmNTNUI17:05+1:38
9134Karoliina SundbergLynx17:16+1:49
10122Maija SianojaMS Parma17:22+1:55
11127Anne-Mari LeskinenLynx17:36+2:09
12131Marttiina JoensuuSK Pohjantähti17:37+2:10
13118Marika TeiniRasti-Lukko17:48+2:21
14129Ulrika UotilaKoovee18:13+2:46
15106Bernadett KelemenHämeenlinnan Suunnistajat18:17+2:50
16107Liisa PulliTampereen Pyrintö18:29+3:02
17111Mari VäänänenKalevan Rasti18:36+3:09
18130Yvonne GunellPargas IF18:39+3:12
19119Katja RodionovaHämeenlinnan Suunnistajat18:56+3:29
20113Katja MjøsundMS Parma19:00+3:33
21102Elisa KemppainenVehkalahden Veikot19:04+3:37
112Sonja LiukkonenDelta19:04+3:37
23104Susanna TervoMS Parma19:24+3:57
24105Anni HeikkonenRastikarhut19:26+3:59
120Outi OjanenKangasala SK19:26+3:59
26116Aino LeskinenLynx19:34+4:07
27123Henna-Riikka HaikonenAnttolan Urheilijat19:43+4:16
28110Silja TarvonenKangasniemen Kalske19:54+4:27
29115Laura PajunenAnttolan Urheilijat21:43+6:16
30109Matleena OjapaloRajamäen Rykmentti22:08+6:41
31101Carina KradischnigTeamAustri22:40+7:13
124Taru IkäheimonenLynxkeskeytti
103Maaret RantanenJämsän Retki-Veikotei läht.
108Nicola KivakoEspoon Suuntaei läht.
114Saila KinniTampereen Pyrintöei läht.
121Elli HaapamäkiRastikarhutei läht.
117Liisa AnttilaKooveeei läht.
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English