27. Pääkaupunkijuoksu 26.09.2010

TM40

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
10,5 km
Väliaika
21,0 km
Väliaika
31,6 km
Maali
42,2 km
 
1.   Harri Sippola     11:00:00   40:07 (1)  1:19:41 (1)  1:59:30 (1)  2:39:50  
2.   Antti Rönkkö Kerava    11:00:00   41:10 (2)  1:22:08 (2)  2:02:53 (2)  2:42:37  
3.   Tommi Keronen Tampereen Juoksijat    11:00:00   41:27 (3)  1:23:31 (3)  2:06:11 (3)  2:49:56  
4.   Markku Hilden KEMINMAAN URHEILIJAT    11:00:00   45:36 (11)  1:29:29 (7)  2:11:46 (5)  2:54:53  
5.   Jaakko Pyykönen     11:00:00   44:04 (6)  1:28:12 (6)  2:12:36 (6)  2:58:49  
6.   Jarkko Vesikansa Helsinki Triathlon    11:00:00   45:31 (9)  1:31:51 (11)  2:19:00 (10)  3:04:40  
7.   Matti Kalevi Huttunen HELSINGIN KISA-VEIKOT    11:00:00   42:59 (5)  1:25:38 (4)  2:10:11 (4)  3:05:28  
8.   Tuomo Sibakov Finnish Marathon Runners    11:00:00   44:40 (7)  1:29:45 (8)  2:17:03 (8)  3:05:56  
9.   Juha Orte Maskun Kataja    11:00:00   42:58 (4)  1:26:51 (5)  2:13:09 (7)  3:06:24  
10.   Von Christofer Bonsdorff     11:00:00   46:21 (14)  1:32:45 (14)  2:20:01 (11)  3:08:11  
11.   Jari Siukonen Tampere    11:00:00   47:24 (18)  1:33:56 (16)  2:20:48 (14)  3:09:51  
12.   Harri Koskela-Koivisto OP-Keskus Osk    11:00:00   46:28 (15)  1:32:45 (14)  2:20:04 (12)  3:11:23  
13.   Hannu Korhonen Mikkelin Melojat    11:00:00   45:52 (13)  1:31:11 (9)  2:18:03 (9)  3:13:08  
14.   Mikko Vertanen Espoo    11:00:00   45:42 (12)  1:31:40 (10)  2:20:23 (13)  3:13:54  
15.   Jouni Mäkelä Rauhalahti Road Runners    11:00:00   46:55 (16)  1:33:59 (17)  2:22:18 (15)  3:14:04  
16.   Ari Nyman Vantaa    11:00:00   50:23 (31)  1:39:00 (25)  2:23:58 (17)  3:14:43  
17.   Harri Syrjä Klaukkala    11:00:00   45:32 (10)  1:32:38 (13)  2:23:17 (16)  3:16:29  
18.   Marko Kiviniemi ESPOO    11:00:00   47:35 (19)  1:34:48 (18)  2:24:20 (18)  3:16:42  
19.   Petri Voima     11:00:00   49:14 (23)  1:37:58 (23)  2:27:02 (23)  3:16:44  
20.   Petri Aronkytö ---    11:00:00   47:57 (20)  1:35:55 (20)  2:25:11 (20)  3:18:07  
21.   Teemu Vääräniemi Keski-Uudenmaan Yleisurheilu    11:00:00   47:21 (17)  1:35:29 (19)  2:26:15 (21)  3:18:59  
22.   Teemu Lehto Helsinki Triathlon    11:00:00   49:27 (26)  2:28:22 (95)  3:20:57 (84)  3:21:10  
23.   Sami Latva Endurance Ultrarunning Team Finland    11:00:00   49:26 (25)  1:38:42 (24)  2:29:06 (25)  3:21:52  
24.   Matti Nurvo Team Tynnyrikylä    11:00:00   47:57 (20)  1:37:01 (21)  2:26:16 (22)  3:22:15  
25.   Risto Lahtinen Tajut Tampere    11:00:00   50:40 (34)  1:41:26 (32)  2:31:59 (30)  3:22:39  
26.   Veikko Punkka Varalan Maratonklubi    11:00:00   48:04 (22)  1:37:41 (22)  2:28:22 (24)  3:24:05  
27.   Kari Ängeslevä Ajo    11:00:00   50:21 (30)  1:40:05 (29)  2:29:33 (26)  3:24:59  
28.   Mikko Ylönen Laatulasset    11:00:00   49:30 (27)  1:39:00 (25)  2:30:21 (27)  3:25:00  
29.   Hans Tuominen Pihkaniskat    11:00:00   45:24 (8)  1:32:19 (12)  2:24:54 (19)  3:26:41  
30.   Jarmo Kokkonen Kirkkohallitus    11:00:00   51:14 (35)  1:42:47 (34)  2:35:03 (33)  3:28:14  
31.   Harri Holma Nokia Marathon Team    11:00:00   51:16 (36)  1:42:48 (35)  2:34:12 (31)  3:29:05  
32.   Ari Jokinen Korson Kengurut    11:00:00   52:46 (38)  1:44:15 (37)  2:36:52 (35)  3:29:08  
33.   Teemu Lahkela ÅLANDSBANKEN    11:00:00   53:06 (39)  1:45:58 (39)  2:39:06 (38)  3:29:52  
34.   Tommi Peltomäki     11:00:00   53:18 (41)  1:45:07 (38)  2:37:05 (36)  3:29:56  
35.   Mikko Koskinen --    11:00:00   50:23 (31)  1:40:39 (30)  2:35:12 (34)  3:31:30  
36.   Tero Vihanta Autovuokraamo Aurent Oy    11:00:00   49:16 (24)  1:39:16 (28)  2:31:50 (29)  3:32:11  
37.   Antti Sorsa Antin Maali    11:00:00   50:33 (33)  1:41:44 (33)  2:34:38 (32)  3:32:58  
38.   Tapio Lineri Turku    11:00:00   49:31 (28)  1:39:10 (27)  2:31:39 (28)  3:33:05  
39.   Mika Saukkonen     11:00:00   54:20 (43)  1:48:34 (42)  2:42:58 (40)  3:33:59  
40.   Mika Laakso Team Menna    11:00:00   56:01 (53)  1:49:03 (45)  2:43:04 (41)  3:39:09  
41.   Juha Andersson JurateResor    11:00:00   55:58 (49)  1:50:03 (48)  2:44:42 (44)  3:42:08  
42.   Matti Lähepelto Endurance Ultrarunning Team Finland    11:00:00   57:41 (60)  1:54:35 (58)  2:50:19 (52)  3:43:03  
43.   Tuomas Hölsä --    11:00:00   53:09 (40)  1:46:46 (41)  2:44:07 (43)  3:43:05  
44.   Juha Karesjoki blues volley    11:00:00   56:01 (53)  1:50:47 (50)  2:48:28 (51)  3:44:21  
45.   Markku Sintonen ---    11:00:00   55:19 (47)  1:51:30 (51)  2:47:58 (50)  3:44:39  
46.   Petri Ruokolainen     11:00:00   53:18 (41)  1:46:44 (40)  2:43:15 (42)  3:44:42  
47.   Jukka Pekka Mikkonen     11:00:00   56:00 (51)  1:51:34 (52)  2:50:21 (53)  3:45:42  
48.   Timo Saari Kela    11:00:00   50:16 (29)  1:40:53 (31)  2:38:16 (37)  3:46:06  
49.   Pekka Reijonen Palodex Group    11:00:00   58:38 (65)  1:55:10 (60)  2:51:33 (55)  3:46:20  
50.   Juha Kallioinen X-Tri Lahti    11:00:00   54:38 (44)  1:48:46 (43)  2:47:27 (49)  3:49:03  
51.   Jari J Virtanen Nokia Marathon Team    11:00:00   54:39 (45)  1:49:01 (44)  2:47:00 (47)  3:49:45  
52.   Pekka Nykänen Vantaa    11:00:00   57:25 (59)  1:55:16 (62)  2:51:53 (58)  3:50:16  
53.   Risto Heinonen FC-Elite    11:00:00   54:46 (46)  1:49:58 (47)  2:47:09 (48)  3:50:26  
54.   Tomi Tuhkasaari --    11:00:00   55:42 (48)  1:49:57 (46)  2:45:35 (46)  3:50:35  
55.   Kaj-Mikael Salo     11:00:00   1:00:16 (71)  1:58:01 (67)  2:54:44 (61)  3:50:39  
56.   Arto Laine Itella    11:00:00   58:10 (62)  1:54:36 (59)  2:50:50 (54)  3:50:44  
57.   Jarkko Nykänen kekepojat    11:00:00   57:53 (61)  1:55:42 (63)  2:53:02 (60)  3:50:47  
58.   Kaj Sireni lahti    11:00:00   52:16 (37)  1:44:10 (36)  2:39:48 (39)  3:51:41  
59.   Jouni P Mäkelä Nokia Marathon Team    11:00:00   58:39 (66)  1:55:10 (60)  2:51:33 (55)  3:52:15  
60.   Markku Lautamäki LAPINJÄRVEN LUKKO    11:00:00   56:50 (57)  1:54:18 (57)  2:52:59 (59)  3:53:19  
61.   Juha Kudel Tieto Juoksukerho    11:00:00   59:11 (67)  1:57:07 (66)  2:55:20 (62)  3:55:00  
62.   Matti Ropponen Espoo    11:00:00   1:01:20 (73)  1:59:52 (69)  2:57:27 (66)  3:55:37  
63.   Jukka Kemppi JurateResor    11:00:00   57:14 (58)  1:53:04 (55)  2:51:50 (57)  3:56:04  
64.   Pasi Raatikainen Helsinki    11:00:00   58:31 (64)  1:57:00 (65)  2:56:30 (64)  3:57:33  
65.   Juhani Yli-Olli Fläkt Woods Oy    11:00:00   58:20 (63)  1:56:29 (64)  2:56:44 (65)  4:02:45  
66.   Marko Varalahti --    11:00:00   1:00:37 (72)  2:00:32 (71)  3:01:06 (69)  4:07:44  
67.   Marko Hanni Niemikotisäätiö    11:00:00   59:53 (69)  2:00:16 (70)  3:03:39 (71)  4:11:33  
68.   Stefan Holmström Hipko    11:00:00   55:58 (49)  1:50:03 (48)  2:45:28 (45)  4:12:30  
69.   Mikael Askeli     11:00:00   1:04:46 (81)  2:06:15 (79)  3:07:50 (75)  4:13:04  
70.   Mårten Lampén Huvipuistolan urheilijat    11:00:00   56:00 (51)  1:51:34 (52)  2:56:05 (63)  4:16:47  
71.   Jussi Pitkonen Nokia Marathon Team    11:00:00   56:23 (55)  1:52:55 (54)  2:59:17 (68)  4:16:53  
72.   Tapio Mäkelä Helsinki    11:00:00   1:05:05 (83)  2:06:26 (81)  3:07:01 (74)  4:17:07  
73.   Franck Maillot Nokia Marathon Team    11:00:00   1:00:13 (70)  2:01:20 (72)  3:06:05 (72)  4:17:38  
74.   Lasse Fast Espoo    11:00:00   1:03:29 (79)  2:06:07 (78)  3:11:02 (78)  4:18:10  
75.   Jaani Suominen Järvenpää    11:00:00   1:02:53 (77)  2:03:41 (73)  3:06:53 (73)  4:18:31  
76.   Petri Leppänen Espoo Juoksee / Team Runing Beavers    11:00:00   1:01:58 (74)  2:03:55 (74)  3:07:51 (76)  4:18:44  
77.   Pasi Kinnari     11:00:00   56:25 (56)  1:53:30 (56)  2:58:10 (67)  4:19:13  
78.   Tauno Laukkarinen     11:00:00   59:50 (68)  1:58:48 (68)  3:03:24 (70)  4:21:46  
79.   Ilkka Paaso --    11:00:00   1:11:06 (94)  2:20:27 (90)  3:31:03 (91)  4:24:19  
80.   Kari Sainio Vantaan Salamat    11:00:00   1:09:23 (90)  2:15:41 (86)  3:20:09 (83)  4:27:33  
81.   Jyrki Vartemaa Somero    11:00:00   1:08:27 (86)  2:16:55 (87)  3:26:12 (86)  4:29:45  
82.   Markku Kalevi Miettinen     11:00:00   1:03:01 (78)  2:04:42 (76)  3:13:31 (79)  4:31:05  
83.   Vesa Sorsa PURU    11:00:00   1:02:27 (75)  2:04:40 (75)  3:11:01 (77)  4:35:12  
84.   Mika Perttula Nokia Marathon Team    11:00:00   1:03:31 (80)  2:06:17 (80)  3:15:51 (81)  4:35:39  
85.   Juha Taskinen Vantaan Veturi    11:00:00   1:05:08 (84)  2:07:30 (83)  3:14:17 (80)  4:35:45  
86.   Ville Mahnala Turku    11:00:00   1:08:27 (86)  2:16:55 (87)  3:26:27 (87)  4:36:50  
87.   Petri Tegelberg     11:00:00   1:04:56 (82)  2:07:26 (82)  3:18:11 (82)  4:37:18  
88.   Timo Jäntti Gentz-Sport    11:00:00   1:07:46 (85)  2:14:22 (84)  3:22:35 (85)  4:37:42  
89.   Joni Haag A.Q.O.T.RT    11:00:00   1:10:41 (92)  2:20:27 (90)  3:29:45 (90)  4:39:08  
90.   Jari Törmälä Nixu    11:00:00   1:12:39 (95)  2:20:29 (92)  3:31:04 (92)  4:44:35  
91.   Kai Kekkonen ---    11:00:00   1:09:10 (89)  2:17:40 (89)  3:32:25 (93)  4:48:43  
92.   Juha Iskala Kerava    11:00:00   1:10:38 (91)  2:21:23 (93)  3:33:31 (94)  4:49:36  
93.   Kari Salo Itä-Suomen Liikuntaopisto/Juoksukoulu    11:00:00   1:08:50 (88)  2:14:30 (85)  3:26:49 (88)  4:49:41  
94.   Janne Tiukkanen --    11:00:00   1:02:46 (76)  2:04:52 (77)  3:27:31 (89)  4:53:17  
95.   Sami Ylikortes Elisa    11:00:00   1:10:48 (93)  2:22:33 (94)  3:36:50 (95)  4:56:02  
96.   Heikki Riikonen Tieto Juoksukerho    11:00:00   1:14:15 (96)  2:28:41 (96)  3:46:15 (96)  5:12:49  
97.   Sami Järvelä --    11:00:00   1:14:15 (96)  2:28:51 (97)  3:47:55 (97)  5:20:19  
   Rami Roslöf Kerava & Kyry    11:00:00            ei läht.  
   Petri Ilola Tuomenmarjat    11:00:00            ei läht.  
   Marko Verkka ESPOO    11:00:00            ei läht.  
   Markus Vuorinen Itella    11:00:00            ei läht.  
   Tomi Jalonen     11:00:00            ei läht.  
   Paavo Hakkarainen Vantaa    11:00:00            ei läht.  
   Ilkka Uhlbäck Sporttiveteraanit    11:00:00            ei läht.  
   Matti Särkkä Espoo    11:00:00            ei läht.  
   Mikko Heikkinen Hollolan Urheilijat -46    11:00:00            ei läht.  
   Pasi Hämäläinen Kerava    11:00:00            ei läht.  
   Sean Nugent ---    11:00:00            ei läht.  
   Ilkka Honkanen     11:00:00            keskeytti  
   Kimmo Kaila Nastolan Naseva    11:00:00            keskeytti  
   Tapio Jaatinen Espoon Suunta    11:00:00            keskeytti  
   Jari Iho     11:00:00            keskeytti  
   Petri Björkbacka Vehmaisten Urheilijat ry    11:00:00            keskeytti  
   Jari Reinikainen Fitventures    11:00:00            keskeytti  
   Mika Puhakka Kotka    11:00:00            keskeytti  
   Timo Rautava     11:00:00            ei läht.  
   Tero Vuontisjärvi Tuusula    11:00:00            keskeytti  
   Dario Gasbarra Kenttäurheilijat-58    11:00:00            keskeytti  
   Marko Virtanen Tieto Juoksukerho    11:00:00            keskeytti  
   Marko Tauvo Helsingin Jyry    11:00:00            ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English