Lähtöaika | 6,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Keijo Parkkinen | Ylikiimingin Nuijamiehet | 12:00:00 | 38:47 | ||
2. | Juha Partanen | Rasti-Hyry | 12:00:00 | 41:28 | ||
3. | Juha Koskinen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 44:01 | ||
4. | Esa Kuoppala | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 47:08 | ||
5. | Ilkka Peltola | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 47:09 | ||
6. | Harri Mehto | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 48:06 | ||
7. | Kimmo Määttä | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 49:28 | ||
8. | Juha Tuomisto | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 50:05 | ||
9. | Juha Lerssi | Kaustisen Pohjan-Veikot | 12:00:00 | 50:32 | ||
10. | Kari Mäkinen | Sonkajärven Pahka | 12:00:00 | 50:48 | ||
11. | Hannu Heiskanen | Sonkajärven Pahka | 12:00:00 | 50:57 | ||
12. | Kari Mäki | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 51:07 | ||
13. | Kyösti Määttä | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 51:16 | ||
14. | Juha Kvist | Suomussalmen Rasti | 12:00:00 | 51:42 | ||
15. | Jukka Väyrynen | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | 52:34 | ||
16. | Pasi Valkonen | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 52:50 | ||
17. | Hannu Pietilä | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | 52:55 | ||
18. | Matti Nummi | Vaalan Karhu | 12:00:00 | 53:37 | ||
19. | Raimo Itkonen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 54:12 | ||
20. | Jari Oikarainen | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 55:37 | ||
21. | Ari Enroth | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 58:26 | ||
22. | Johan Byggningsbacka | IF Brahe | 12:00:00 | 59:31 | ||
23. | Pasi Koistinen | Nastolan Terä | 12:00:00 | 59:48 | ||
24. | Jari Karppinen | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:08 | ||
25. | Eero Kujansuu | MS Parma | 12:00:00 | 1:00:18 | ||
26. | Pasi Ylä-Oijala | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 1:00:50 | ||
27. | Jarkko Hietaoja | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:02:20 | ||
28. | Vesa-Pekka Jalli | Hauhon Sisu | 12:00:00 | 1:02:23 | ||
29. | Timo Ronkainen | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:02:32 | ||
30. | Raino Lampinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:03:19 | ||
31. | Jussi Karjalainen | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:04:12 | ||
32. | Mika Rahkola | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 1:05:55 | ||
33. | Markku Koskinen | Someron Esa | 12:00:00 | 1:06:00 | ||
34. | Heikki Karjalainen | Raisu Lumous | 12:00:00 | 1:06:34 | ||
35. | Matti Heikkilä | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:07:15 | ||
36. | Ismo Mäkelä | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | 1:09:20 | ||
37. | Antti Härkönen | Pudasjärven Urheilijat | 12:00:00 | 1:09:38 | ||
38. | Ronny Nordgren | Sundbyberg IK | SWE | 12:00:00 | 1:11:13 | |
39. | Jeremias Sankari | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 1:13:28 | ||
40. | Pentti Shnoro | Sonkajärven Pahka | 12:00:00 | 1:13:45 | ||
41. | Jarmo Antikainen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:17:11 | ||
42. | Jari Valtonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:18:05 | ||
43. | Petri Järvinen | Hiisirasti | 12:00:00 | 1:18:19 | ||
44. | Antti Ahti | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:19:10 | ||
45. | Jukka Vuorinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:20:26 | ||
46. | Arto Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:23:30 | ||
47. | Kasperi Launis | Raisu Lumous | 12:00:00 | 1:39:21 | ||
Matti Autio | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | ei läht. | |||
Ilkka Korhonen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | hylätty | |||
Urpo Niemelä | SK Pohjantähti | 12:00:00 | hylätty | |||
Juha Toivo | Sonkajärven Pahka | 12:00:00 | hylätty | |||
Andreas Grote | OLC SKOG Fribourg | SUI | 12:00:00 | ei läht. |