Lähtöaika | 6,1 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jouni Mähönen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 45:10 | ||
2. | Ville-Petteri Saarela | Keminmaan Urheilijat | 12:00:00 | 48:04 | ||
3. | Tuomas Metsälä | Lynx | 12:00:00 | 50:31 | ||
4. | Sergey Smirnov | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | 51:10 | |
5. | Tero Kopra | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 51:42 | ||
6. | Sergey Kalugin | Inkeroisten Terho | 12:00:00 | 53:01 | ||
7. | Saku Ylijoki | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 53:07 | ||
8. | Olli Väätäinen | Hiisirasti | 12:00:00 | 53:12 | ||
9. | Turo Väätäinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 55:09 | ||
10. | Pasi Lehtimäki | Reilut Miehet Havumetsien | 12:00:00 | 56:03 | ||
11. | Alexander Efimov | O.Ural.Ru | RUS | 12:00:00 | 56:15 | |
12. | Denis Zhelomonov | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | 56:25 | |
13. | Pavel Petrov | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 57:11 | |
14. | Heikki Toivio | Delta | 12:00:00 | 57:32 | ||
15. | Sami Hyvönen | Rasti-Pielinen | 12:00:00 | 59:59 | ||
16. | Mika Rautanen | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | 1:00:50 | ||
17. | Esa Viitanen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:03:40 | ||
18. | Benny Forsström | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:04:07 | ||
19. | Miika Vennelä | Mäntän Seudun Eräpirkat | 12:00:00 | 1:04:27 | ||
20. | Mikko Kiljunen | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:05:56 | ||
21. | Risto Kiilberg | Tammed | EST | 12:00:00 | 1:07:46 | |
22. | Antti Matula | Rasti-Nokia | 12:00:00 | 1:08:39 | ||
23. | Olli Kara | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:10:06 | ||
24. | Alexander Shein | K110 | RUS | 12:00:00 | 1:10:30 | |
25. | Matti Kärkkäinen | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 1:11:29 | ||
26. | Arttu Pulli | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:12:12 | ||
27. | Ignas Krasuckis | Labirintas | LTU | 12:00:00 | 1:12:23 | |
28. | Hannu Lassila | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | 1:17:40 | ||
29. | Vladimir Shibanov | Ryazan | RUS | 12:00:00 | 1:21:17 | |
30. | Viacheslav Verilov | O.Ural.Ru | RUS | 12:00:00 | 1:22:06 | |
31. | Sampsa Husu | Ylämaan Pyrkijät | 12:00:00 | 1:23:04 | ||
32. | Justas Arasimavicius | Labirintas | LTU | 12:00:00 | 1:24:15 | |
33. | Markku Lehtimäki | Reilut Miehet Havumetsien | 12:00:00 | 1:25:55 | ||
34. | Mikko Pynnönen | Vihtavuoren Pamaus | 12:00:00 | 1:27:02 | ||
35. | Mika Murtola | Kalvolan Keihäs | 12:00:00 | 1:28:44 | ||
36. | Aki Lahti | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 1:31:56 | ||
37. | Juho Yli-Kaatiala | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 1:31:59 | ||
38. | Tomi Suominen | Delta | 12:00:00 | 1:35:52 | ||
39. | Miikael Nelimarkka | Suunta 2000 | 12:00:00 | 1:40:09 | ||
Kalle Laine | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | hylätty |