Lähtöaika | 4,6 km |
6,1 km |
7,4 km |
8,1 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Einari Heinaro | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 30:34 (1) | 42:44 (1) | 51:53 (1) | 55:19 | ||
2. | Topi Penttinen | OK Orient | 12:00:00 | 32:25 (4) | 44:27 (2) | 54:29 (2) | 57:53 | ||
3. | Robert Merl | Austria | AUT | 12:00:00 | 32:09 (2) | 45:16 (3) | 55:27 (3) | 59:09 | |
4. | Alexander Belov | Espoon Suunta | 12:00:00 | 34:21 (6) | 46:25 (4) | 56:14 (4) | 59:38 | ||
5. | Dmitry Danilchenkov | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 32:34 (5) | 47:32 (6) | 58:03 (5) | 1:01:37 | ||
6. | Mikko Siren | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 32:15 (3) | 47:05 (5) | 58:09 (6) | 1:02:15 | ||
7. | Artem Popov | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 35:04 (8) | 50:19 (7) | 1:00:57 (7) | 1:05:47 | |
8. | Antto-Iiro Suhonen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 38:52 (13) | 52:32 (9) | 1:03:51 (9) | 1:07:47 | ||
9. | Joona Viholainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 34:48 (7) | 51:17 (8) | 1:03:32 (8) | 1:07:56 | ||
10. | Antti Hakala | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 40:50 (21) | 54:29 (11) | 1:04:31 (10) | 1:08:01 | ||
11. | Patrick Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 40:08 (16) | 53:24 (10) | 1:05:28 (11) | 1:09:16 | ||
12. | Lachlan Dow | CanberraCo | AUS | 12:00:00 | 41:57 (24) | 56:25 (16) | 1:06:45 (13) | 1:10:30 | |
13. | Rasmus Alén | Kangasala SK | 12:00:00 | 38:33 (11) | 1:06:13 (12) | 1:10:47 | |||
14. | Tapani Mäkinen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 40:17 (17) | 55:54 (14) | 1:07:39 (14) | 1:11:27 | ||
15. | Antti Alppi | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 38:49 (12) | 1:07:45 (15) | 1:11:48 | |||
16. | Oscar Phillips | EskValleyO | AUS | 12:00:00 | 38:26 (10) | 1:09:02 (16) | 1:13:28 | ||
17. | Mikko Haikonen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 41:35 (22) | 55:44 (13) | 1:13:42 | |||
18. | Lauri Linnainmaa | Koovee | 12:00:00 | 38:55 (14) | 58:22 (17) | 1:10:13 (18) | 1:14:35 | ||
19. | Antti Kaunisto | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 40:45 (19) | 56:23 (15) | 1:10:07 (17) | 1:16:13 | ||
20. | Pol Rafols | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 42:56 (25) | 59:47 (18) | 1:11:45 (19) | 1:16:40 | |
21. | Aurel Pleshkan | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 43:30 (26) | 1:12:53 (20) | 1:17:18 | |||
22. | Igor Brykov | Iskatel | RUS | 12:00:00 | 40:06 (15) | 1:14:18 (21) | 1:18:35 | ||
23. | Manuel Gassner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 46:24 (30) | 1:03:09 (23) | 1:15:05 (23) | 1:19:05 | |
24. | Patrik Bryner | OLKArgus | SUI | 12:00:00 | 46:11 (29) | 1:02:28 (22) | 1:15:48 (24) | 1:19:55 | |
25. | Eerik Sihvola | Valkealan Kajo | 12:00:00 | 40:47 (20) | 1:16:15 (25) | 1:20:46 | |||
26. | Mikko Höglund | Olavin Rasti | 12:00:00 | 44:54 (28) | 1:01:55 (21) | 1:16:29 (26) | 1:21:08 | ||
27. | Petteri Huikko | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 36:50 (9) | 55:02 (12) | 1:15:04 (22) | 1:21:24 | ||
28. | Lauri Kahila | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 43:32 (27) | 1:00:42 (19) | 1:17:05 (27) | 1:21:50 | ||
29. | Tuomas Peltola | MS Parma | 12:00:00 | 40:44 (18) | 1:03:40 (24) | 1:22:08 | |||
30. | Juuso Lehtinen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 41:42 (23) | 1:01:38 (20) | 1:17:57 (28) | 1:24:49 | ||
31. | Tatu Piiroinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 47:12 (31) | 1:05:59 (25) | 1:21:27 (29) | 1:27:00 | ||
Simon Arbter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | ei läht. | |||||
Antton Viljakainen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | keskeytti | ||||||
Joni Hirvikallio | Lappeen Riento | 12:00:00 | ei läht. | ||||||
Martin Richter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | ei läht. |