Lähtöaika | 3,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nikolay Shaykin | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 21:36 | |
2. | Antti Saikko | Lappeen Riento | 12:00:00 | 23:29 | ||
3. | Olli Ojanaho | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 24:13 | ||
4. | Arttu Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 25:06 | ||
5. | Alexander Zaslonkin | NW | RUS | 12:00:00 | 25:07 | |
5. | Aaro Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 25:07 | ||
7. | Topi Raitanen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 26:30 | ||
8. | Jan Brunner | OLGKöllike | SUI | 12:00:00 | 26:41 | |
9. | Kasatkin Ilya | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 27:44 | |
10. | Miika Irtola | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 28:28 | ||
11. | Mikko Hulkkonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 28:32 | ||
12. | Anton Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 28:47 | ||
13. | Egor Shein | Juventa | RUS | 12:00:00 | 29:04 | |
14. | Nikita Gusak | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 29:11 | |
15. | Tomi Minkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 29:23 | ||
16. | Adeev Sergey | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 29:55 | |
16. | Jonas Björkgård | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 29:55 | ||
18. | Sampo Hyppölä | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 30:56 | ||
19. | Ilya Didenko | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 31:21 | |
20. | Nikita Rodnov | Juventa | RUS | 12:00:00 | 31:58 | |
21. | Jussi Rauhala | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 32:43 | ||
22. | Jussi Harju | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 32:55 | ||
23. | Rasmus Niinimäki | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 33:05 | ||
24. | Sami Kattilakoski | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 33:06 | ||
25. | Mathias Peter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 33:23 | |
26. | Max-Mikael Wörlin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 33:26 | ||
27. | Sergey Kochetkov | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 33:38 | |
28. | Petrus Hanhijärvi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 34:00 | ||
29. | Markku Bergman | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 34:48 | ||
30. | Alexander Shakhunov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 35:48 | |
31. | Mikael Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 35:49 | ||
32. | Tuomo Niskanen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 36:12 | ||
33. | Oskari Koskivirta | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 36:24 | ||
34. | Linus Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 36:32 | ||
35. | Jonas Jern | IF Femman | 12:00:00 | 36:34 | ||
36. | Waltteri Hyvönen | Delta | 12:00:00 | 36:49 | ||
37. | Juho Lehto | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 37:38 | ||
38. | Jooseppi Kalliokoski | Perhon Kiri | 12:00:00 | 39:06 | ||
39. | Atte Jurvakainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 40:31 | ||
40. | Joonatan Kivelä | Perhon Kiri | 12:00:00 | 40:32 | ||
41. | Mikhail Kuznetsov | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 41:09 | |
42. | Joonas Rantala | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 41:16 | ||
43. | Riku Vidqvist | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 41:32 | ||
44. | Caj Snickars | Solf IK | 12:00:00 | 41:39 | ||
45. | Anton Nozdrachev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 42:47 | |
46. | Axel Granberg | IF Femman | 12:00:00 | 43:37 | ||
47. | Ivan Kaloshin | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 44:34 | |
48. | Evgeniy Nikolaychuk | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 44:46 | |
49. | Matti Mörsky | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 45:06 | ||
50. | Nikita Biletskiy | K110 | RUS | 12:00:00 | 45:55 | |
50. | Nikita Popov | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 45:55 | |
52. | Dennis Rehn | OK Raseborg | 12:00:00 | 46:03 | ||
53. | Alfred Figueras | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 46:06 | |
54. | Leonid Bogmatser | Juventa | RUS | 12:00:00 | 47:30 | |
55. | Pietu Heiskanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 47:34 | ||
56. | Henrik Stubb | IK Falken | 12:00:00 | 48:53 | ||
57. | Tuomas Sainio | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:12:32 | ||
Markus Hautamäki | Koovee | 12:00:00 | hylätty | |||
Miro Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | ei läht. |