Lähtöaika | 2,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Olli Ojanaho | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 19:31 | ||
2. | Nikolay Shaykin | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 20:41 | |
3. | Anton Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 21:07 | ||
4. | Jan Brunner | OLGKöllike | SUI | 12:00:00 | 22:48 | |
5. | Alexander Zaslonkin | NW | RUS | 12:00:00 | 23:08 | |
6. | Jonas Jern | IF Femman | 12:00:00 | 23:36 | ||
7. | Arttu Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 24:16 | ||
8. | Antti Saikko | Lappeen Riento | 12:00:00 | 24:32 | ||
9. | Jonas Björkgård | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 24:35 | ||
10. | Kasatkin Ilya | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 24:39 | |
11. | Aaro Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 24:49 | ||
12. | Miro Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 24:50 | ||
13. | Ilya Didenko | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 24:59 | |
14. | Miika Irtola | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 25:15 | ||
15. | Topi Raitanen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 26:26 | ||
16. | Egor Shein | Juventa | RUS | 12:00:00 | 26:48 | |
17. | Markku Bergman | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 26:49 | ||
18. | Linus Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 27:10 | ||
19. | Nikita Gusak | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 28:03 | |
20. | Mikael Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 28:36 | ||
21. | Sampo Hyppölä | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 28:49 | ||
22. | Tomi Minkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 28:53 | ||
23. | Max-Mikael Wörlin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 29:43 | ||
24. | Petrus Hanhijärvi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 30:04 | ||
25. | Rasmus Niinimäki | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 30:16 | ||
26. | Mathias Peter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 30:34 | |
27. | Riku Vidqvist | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 31:41 | ||
28. | Sami Kattilakoski | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 31:51 | ||
29. | Mikko Hulkkonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 31:57 | ||
30. | Adeev Sergey | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 32:26 | |
31. | Jooseppi Kalliokoski | Perhon Kiri | 12:00:00 | 32:58 | ||
32. | Nikita Popov | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 33:25 | |
33. | Nikita Rodnov | Juventa | RUS | 12:00:00 | 33:29 | |
34. | Alexander Shakhunov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 33:47 | |
35. | Dennis Rehn | OK Raseborg | 12:00:00 | 34:26 | ||
36. | Jussi Rauhala | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 35:04 | ||
37. | Waltteri Hyvönen | Delta | 12:00:00 | 36:20 | ||
38. | Jussi Harju | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 37:24 | ||
39. | Caj Snickars | Solf IK | 12:00:00 | 37:50 | ||
40. | Tuomo Niskanen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 38:14 | ||
41. | Sergey Kochetkov | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 38:31 | |
42. | Matti Mörsky | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 38:34 | ||
43. | Axel Granberg | IF Femman | 12:00:00 | 38:52 | ||
44. | Evgeniy Nikolaychuk | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 39:41 | |
45. | Tuomas Sainio | Kangasala SK | 12:00:00 | 40:20 | ||
46. | Nikita Biletskiy | K110 | RUS | 12:00:00 | 42:43 | |
47. | Atte Jurvakainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 42:58 | ||
48. | Tuomas Kaunisto | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 43:16 | ||
49. | Joonas Rantala | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 43:49 | ||
50. | Oskari Koskivirta | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 45:54 | ||
51. | Leonid Bogmatser | Juventa | RUS | 12:00:00 | 46:57 | |
52. | Anton Nozdrachev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 49:22 | |
53. | Ivan Kaloshin | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 54:09 | |
54. | Joonatan Kivelä | Perhon Kiri | 12:00:00 | 54:10 | ||
55. | Mikhail Kuznetsov | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 56:32 | |
56. | Pietu Heiskanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 1:02:14 | ||
57. | Alfred Figueras | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 1:04:26 | |
58. | Henrik Stubb | IK Falken | 12:00:00 | 1:14:54 | ||
Artur Kulagin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | ei läht. | |||
Juho Lehto | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | ei läht. |