Lähtöaika | 42,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mikko Koivukangas | Saku Ry | 12:00:00 | 3:04:06 | ||
2. | Tuomo Kiviniemi | Lapin Maanmittaustoimisto | 12:00:00 | 3:06:42 | ||
3. | Jukka Sääskilahti | Runsu | 12:00:00 | 3:08:39 | ||
4. | Kari Tauriainen | Kuusamo | 12:00:00 | 3:08:58 | ||
5. | Raimo Kuusela | Juusto Kaira Kuusamo | 12:00:00 | 3:09:27 | ||
6. | Raimo Isometsä | Rajavartiolaitos Muonio | 12:00:00 | 3:15:57 | ||
7. | Ali Männikkö | Kuusamo | 12:00:00 | 3:20:58 | ||
8. | Teuvo Tahkola | Kuusamo | 12:00:00 | 3:24:05 | ||
9. | Simo Riekki | Riekki Oy | 12:00:00 | 3:24:22 | ||
10. | Pekka Ryytty | Myskytuuli | 12:00:00 | 3:25:13 | ||
11. | Juhani Isoherranen | Lapin Hikiset | 12:00:00 | 3:28:25 | ||
12. | Urho Sivonen | Raahe / Saloisten Reipas | 12:00:00 | 3:29:06 | ||
13. | Antti Ryynänen | Lapin Maanmittaustoimisto | 12:00:00 | 3:31:07 | ||
14. | Osmo Knuutinen | Ouluseutu Yrityspalvelut | 12:00:00 | 3:32:46 | ||
15. | Jarmo Rantamäki | Kunnon Isännöitsijät | 12:00:00 | 3:33:02 | ||
16. | Reijo Naalisvaara | Alatornion Pirkat | 12:00:00 | 3:34:46 | ||
17. | Teuvo Rajander | 12:00:00 | 3:34:59 | |||
18. | Hans Sandvik | TUS | 12:00:00 | 3:37:09 | ||
19. | Pertti Niva | Sodankylä | 12:00:00 | 3:38:54 | ||
20. | Tauno Tyni | Saku Ry | 12:00:00 | 3:38:55 | ||
21. | Mauri Karttunen | Oulu | 12:00:00 | 3:40:18 | ||
22. | Kullervo Luokkanen | Posion Visa | 12:00:00 | 3:42:50 | ||
23. | Bo-Göran Byggningsbacka | Maratonblåbären | 12:00:00 | 3:43:06 | ||
24. | Ilkka Nikkarinen | Destia | 12:00:00 | 3:43:25 | ||
25. | Aarno Tapio | 12:00:00 | 3:43:57 | |||
26. | Vilho Varonen | Lapin Veikot | 12:00:00 | 3:45:55 | ||
27. | Teuvo Yli-Huhtala | Liikuttavat | 12:00:00 | 3:48:15 | ||
28. | Jukka Lintunen | Kopsusjärven Karbaasi | 12:00:00 | 3:49:44 | ||
29. | Jukka Rönkä | Raahen Maitohapot | 12:00:00 | 3:51:35 | ||
30. | Pekka Similä | Raahen Maitohapot | 12:00:00 | 3:51:54 | ||
31. | Tarmo Uusitalo | Metsäkeskus Lappi | 12:00:00 | 3:53:32 | ||
32. | Veikko Seppänen | Suomussalmi | 12:00:00 | 3:54:23 | ||
33. | Pentti Holster | Nuuskakairan Nylkyttäjät | 12:00:00 | 3:55:16 | ||
34. | Lasse Jansson | Pinnistys/kokkola/centria | 12:00:00 | 3:55:28 | ||
35. | Lauri Mikkonen | Onmky/kkm | 12:00:00 | 3:55:56 | ||
36. | Pauli Rantakokko | Amc | 12:00:00 | 3:56:01 | ||
37. | Jukka Salmi | Kittilä | 12:00:00 | 3:56:19 | ||
38. | Pentti Runtti | ABB Oulu | 12:00:00 | 3:56:38 | ||
39. | Risto Pantsar | Agnico Eagle Oy | 12:00:00 | 3:57:45 | ||
40. | Harri Jokinen | Rkv/ Rauma | 12:00:00 | 3:58:54 | ||
41. | Juha J. Jaako | Kolari | 12:00:00 | 3:59:53 | ||
42. | Eero Virkkunen | Kuusamon Peränpitäjät | 12:00:00 | 4:00:54 | ||
43. | Markku Mäki | Raha-Automaattiyhditys | 12:00:00 | 4:05:36 | ||
44. | Jukka Hakala | Suomussalmen Rasti | 12:00:00 | 4:08:36 | ||
45. | Aarne Koivupalo | Raha-Automaattiyhditys | 12:00:00 | 4:09:02 | ||
46. | Mauri Haataja | Oulu | 12:00:00 | 4:09:10 | ||
47. | Heikki Vuollo | Kemijoki Oy | 12:00:00 | 4:11:26 | ||
48. | Markku Koivumaa | Lappia | 12:00:00 | 4:11:59 | ||
49. | Markku Kuusimäki | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 4:12:07 | ||
50. | Esa Kilpeläinen | Oulu | 12:00:00 | 4:13:07 | ||
51. | Lauri Pellikka | Kotakorvan Korske | 12:00:00 | 4:13:11 | ||
52. | Pekka Tapio Romppainen | Oulu Oulu/ Kelpoku | 12:00:00 | 4:13:14 | ||
53. | Matti Niittylä | Ähtärin Urheilijat | 12:00:00 | 4:15:45 | ||
54. | Sakari Torpisto | Häjyt Seinäjoki | 12:00:00 | 4:15:56 | ||
55. | Tuomo Kauhaniemi | Vilppulan Veikot | 12:00:00 | 4:16:34 | ||
56. | Ahti Parviainen | Metsä Karjala Oy | 12:00:00 | 4:17:12 | ||
56. | Tapio Loimula | Koskitukki Oy | 12:00:00 | 4:17:12 | ||
58. | Paavo Huuki | Raha-Automaattiyhditys | 12:00:00 | 4:18:19 | ||
59. | Reino Jekkunen | Vru Kuopio | 12:00:00 | 4:22:28 | ||
60. | Seppo Turpeenniemi | Rovaniemi | 12:00:00 | 4:23:52 | ||
61. | Pekka Puolamaa | Posio | 12:00:00 | 4:24:13 | ||
62. | Anssi Holmberg | Oulu | 12:00:00 | 4:25:04 | ||
63. | Juhani Rosnell | Vesimiehet Sport Team | 12:00:00 | 4:34:16 | ||
64. | Veijo Petrelius | Rovaniemi | 12:00:00 | 4:35:44 | ||
65. | Tapani Haapasaari | Amc/kolari | 12:00:00 | 4:35:57 | ||
66. | Pertti Lattu | Lapin Hikiset | 12:00:00 | 4:36:04 | ||
67. | Olavi Leppämäki | Ähtärin Urheilijat | 12:00:00 | 4:36:56 | ||
68. | Lauri Alaloukusa | Riitan Maratonkoulu | 12:00:00 | 4:36:58 | ||
69. | Juha Koivistoinen | Patria Aviation Oy | 12:00:00 | 4:42:11 | ||
70. | Erkki Ahola | Haaparanta | 12:00:00 | 4:45:38 | ||
71. | Juha Rantanen | Foster Wheeler | 12:00:00 | 4:46:30 | ||
72. | Vesa Satta | Amc/kolari | 12:00:00 | 4:46:53 | ||
73. | Arto Toivonen | Soklex | 12:00:00 | 4:47:41 | ||
74. | Hannu Halme | Kangasala | 12:00:00 | 4:49:43 | ||
75. | Pauli Pajunoja | Vammala | 12:00:00 | 4:55:28 | ||
76. | Seppo Aho | Vantaa | 12:00:00 | 4:56:18 | ||
77. | Sakari Korhonen | 12:00:00 | 4:57:31 | |||
78. | Pertti Enlund | Häjyt | 12:00:00 | 4:59:38 | ||
79. | Raino Immonen | Anttola | 12:00:00 | 5:11:10 | ||
Teemu Narva | 12:00:00 | ei läht. | ||||
Erkki Kumpula | Haukipudas | 12:00:00 | keskeytti | |||
Eero Väisänen | Yit | 12:00:00 | ei läht. | |||
Kyösti Jokelainen | Muonio | 12:00:00 | ei läht. |