Starting time | 1,8 km |
3,8 km |
5,8 km |
6,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Topi Raitanen | Sjundeå IF | 12:00:00 | 6:04 (5) | 12:41 (1) | 18:51 (1) | 19:11 | ||
2. | Samu Mikkonen | Kuopion Reipas ry | 12:00:00 | 6:04 (3) | 12:41 (2) | 18:52 (2) | 19:14 | ||
3. | Eero Saleva | Sjundeå IF | 12:00:00 | 6:04 (3) | 12:41 (4) | 18:56 (3) | 19:19 | ||
4. | Miika Tenhunen | Nivalan Urheilijat | 12:00:00 | 6:03 (2) | 12:41 (3) | 18:59 (4) | 19:19 | ||
5. | Topias Ahola | Mikkelin Kilpa-Veikot | 12:00:00 | 6:04 (6) | 12:42 (6) | 19:02 (5) | 19:25 | ||
6. | Pauli Ruostetsaari | Gamlakarleby IF | 12:00:00 | 6:03 (1) | 12:41 (5) | 19:08 (6) | 19:31 | ||
7. | Joonas Rinne | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 6:07 (8) | 12:42 (7) | 19:20 (7) | 19:47 | ||
8. | Arto Talvinen | IF Raseborg | 12:00:00 | 6:13 (17) | 12:56 (11) | 19:40 (9) | 20:01 | ||
9. | Anssi Huostila | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 6:07 (9) | 12:43 (8) | 19:39 (8) | 20:01 | ||
10. | Vilho Loukkalahti | IF Raseborg | 12:00:00 | 6:20 (24) | 13:07 (19) | 19:46 (10) | 20:08 | ||
11. | Veli Kangas | IF Raseborg | 12:00:00 | 6:18 (22) | 13:02 (13) | 19:46 (11) | 20:09 | ||
12. | Henrik Kymäläinen | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 6:06 (7) | 12:53 (9) | 19:47 (12) | 20:13 | ||
13. | Arttu Syrjäläinen | Sjundeå IF | 12:00:00 | 6:08 (10) | 12:54 (10) | 19:51 (15) | 20:14 | ||
14. | Aleksi Karppinen | Laitasaaren Veto | 12:00:00 | 6:13 (16) | 13:02 (12) | 19:50 (13) | 20:15 | ||
15. | Jooseppi Kalliokoski | Perhon Kiri | 12:00:00 | 6:15 (20) | 13:05 (16) | 19:58 (16) | 20:20 | ||
16. | Markus Kyrölä | Lempäälän Kisa | 12:00:00 | 6:13 (15) | 13:03 (15) | 20:02 (17) | 20:23 | ||
17. | Jussi Karkkulainen | Pyhäselän Urheilijat | 12:00:00 | 6:17 (21) | 13:14 (23) | 20:04 (19) | 20:23 | ||
18. | Juuso Haarala | Gamlakarleby IF | 12:00:00 | 6:09 (11) | 13:07 (18) | 20:04 (18) | 20:25 | ||
19. | Joni Virkkala | Gamlakarleby IF | 12:00:00 | 6:21 (26) | 13:07 (21) | 19:51 (14) | 20:25 | ||
20. | Jesper Bengs | Vasa IS | 12:00:00 | 6:14 (19) | 13:08 (22) | 20:07 (20) | 20:30 | ||
21. | Arttu Liipo | Oulun Pyrintö | 12:00:00 | 6:12 (14) | 13:07 (19) | 20:13 (21) | 20:38 | ||
22. | Juho Rönkkö | Vieremän Koitto | 12:00:00 | 6:19 (23) | 13:15 (24) | 20:15 (23) | 20:39 | ||
23. | Jeremias Lipsanen | Mikkelin Kilpa-Veikot | 12:00:00 | 6:10 (12) | 13:06 (17) | 20:14 (22) | 20:41 | ||
24. | Sami Hänninen | Kuopion Reipas ry | 12:00:00 | 6:21 (27) | 13:22 (25) | 20:25 (25) | 20:45 | ||
25. | Anton Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 6:14 (18) | 13:02 (14) | 20:21 (24) | 20:45 | ||
26. | Santeri Silvennoinen | Joensuun Kataja | 12:00:00 | 6:20 (25) | 13:26 (26) | 20:46 (26) | 21:13 | ||
27. | Pauli Moilanen | Lapin Lukko | 12:00:00 | 6:11 (13) | 13:26 (27) | 20:49 (27) | 21:16 | ||
28. | Eemeli Suominen | IF Raseborg | 12:00:00 | 6:40 (32) | 14:08 (31) | 21:20 (28) | 21:47 | ||
29. | Liiban Hagiali | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 6:40 (31) | 14:08 (30) | 21:25 (29) | 21:49 | ||
30. | Lauri Mielonen | Kuopion Reipas ry | 12:00:00 | 6:40 (29) | 14:07 (28) | 21:29 (30) | 21:51 | ||
31. | Juuso Hollanti | Gamlakarleby IF | 12:00:00 | 6:40 (30) | 14:08 (29) | 21:32 (31) | 21:59 | ||
32. | Sami Heiskanen | Kenttäurheilijat -58 | 12:00:00 | 6:41 (33) | 14:09 (32) | 21:51 (32) | 22:15 | ||
33. | Samuli Raikunen | Liedon Parma | 12:00:00 | 6:41 (35) | 14:17 (34) | 21:55 (34) | 22:16 | ||
34. | Atso Salopelto | Imatran Urheilijat | 12:00:00 | 6:50 (38) | 14:21 (35) | 21:54 (33) | 22:19 | ||
35. | Mikael Rantanen | Tampereen Urheilijat -38 | 12:00:00 | 6:41 (34) | 14:14 (33) | 22:01 (35) | 22:27 | ||
36. | Elias Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 6:51 (39) | 14:33 (39) | 22:03 (36) | 22:27 | ||
37. | Antti Seilonen | Noormarkun Nopsa | 12:00:00 | 6:47 (37) | 14:29 (37) | 22:09 (38) | 22:33 | ||
38. | Aleksi Kortetmaa | Toholammin Urheilijat | 12:00:00 | 6:53 (45) | 14:35 (41) | 22:09 (37) | 22:33 | ||
39. | Samu Hanhela | Limingan Niittomiehet | 12:00:00 | 6:31 (28) | 14:22 (36) | 22:13 (40) | 22:34 | ||
40. | Linus Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 6:51 (40) | 14:32 (38) | 22:13 (39) | 22:38 | ||
41. | Osku Lyytikäinen | Imatran Urheilijat | 12:00:00 | 6:52 (43) | 14:33 (40) | 22:18 (41) | 22:44 | ||
42. | Kalle Lipiäinen | Imatran Urheilijat | 12:00:00 | 6:53 (44) | 14:36 (42) | 22:21 (42) | 22:49 | ||
43. | Ville Lampinen | IF Raseborg | 12:00:00 | 6:51 (42) | 14:39 (45) | 22:26 (43) | 22:51 | ||
44. | Aaro Ruohola | Liedon Parma | 12:00:00 | 6:51 (41) | 14:39 (43) | 22:27 (44) | 22:54 | ||
45. | Jere Kommio | Janakkalan Jana | 12:00:00 | 6:43 (36) | 14:39 (43) | 22:48 (45) | 23:16 | ||
46. | Alexi Ruokamo | Posion Pyrintö | 12:00:00 | 7:06 (46) | 15:09 (46) | 23:16 (46) | 23:43 | ||
47. | Iiro Penttilä | Gamlakarleby IF | 12:00:00 | 7:14 (47) | 15:34 (47) | 23:53 (47) | 24:21 | ||
48. | Arvi Hyvönen | Lapin Lukko | 12:00:00 | 7:23 (48) | 16:09 (48) | 24:39 (48) | 25:00 | ||
Marko Vendelin | IF Raseborg | 12:00:00 | DNS | ||||||
Tomas Björklöf | Karjaan Ura | 12:00:00 | DNF | ||||||
Marc Sundén | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | DNF | ||||||
Joonas Ahola | Mikkelin Kilpa-Veikot | 12:00:00 | DNS | ||||||
Artur Kulagin | Helsingin Kisa-Toverit | 12:00:00 | DNS | ||||||
Lassi Lehtokannas | Forssan Salama | 12:00:00 | DNS | ||||||
Mikko Lindberg | Someron Esa | 12:00:00 | DNS | ||||||
Jesse Miettinen | Karttulan Urheilijat | 12:00:00 | DNS | ||||||
Dennis Rehn | IF Raseborg | 12:00:00 | DNS | ||||||
Valtteri Sarasmaa | Espoon Tapiot | 12:00:00 | DNS | ||||||
Erik Uussaari | Uudenkaupungin Kenttäkarhut | 12:00:00 | DNS | ||||||
Markus Vuorela | Kankaanpään Seudun Leisku | 12:00:00 | DNS |