Starting time | 2,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Akseli Julkunen | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | 18:27 | |
2. | Arttu Lindqvist | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 19:56 | |
3. | Niklas Heikkilä | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 20:48 | |
4. | Ville Mannonen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 20:49 | |
5. | Mikko Eerola | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 20:50 | |
6. | Lassi Kuva | Rastivarsat | FIN | 12:00:00 | 21:06 | |
7. | Akseli Jussinmäki | Halsuan Toivo | FIN | 12:00:00 | 21:15 | |
8. | Miika Tala | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 21:24 | |
9. | Ossi Mustonen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 21:25 | |
10. | Mikael Rautio | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 21:45 | |
11. | Eero Turkki | Olavin Rasti | FIN | 12:00:00 | 21:53 | |
12. | Eljas Talja | OK77 | FIN | 12:00:00 | 21:56 | |
13. | Lasse Viilo | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 22:16 | |
14. | Leevi Roine | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 22:53 | |
15. | Saku Hakulinen | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 22:56 | |
16. | Leevi Keronen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 23:15 | |
17. | Kimmo Kontio | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 23:19 | |
18. | Sebastian Fingerroos | Paimion Rasti | FIN | 12:00:00 | 23:30 | |
19. | Eerik Nurminen | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 23:38 | |
20. | Väinö Kotro | Kymin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 24:49 | |
21. | Teemu Oksanen | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 12:00:00 | 24:56 | |
22. | Matias Äikäs | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 25:21 | |
23. | Vili Mähönen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 25:28 | |
24. | Pyry Mattila | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 25:42 | |
25. | Sakari Koskela | Rasti-Jussit | FIN | 12:00:00 | 25:56 | |
26. | Niko Vaenerberg | Mäntsälän Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 26:55 | |
27. | Benjamin Lamberg | SK Uusi | FIN | 12:00:00 | 27:07 | |
28. | Teemu Kerkola | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | 27:43 | |
29. | Arttu Kaario | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 27:57 | |
30. | Joni Koskinen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 29:49 | |
31. | Leevi Väisänen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 30:10 | |
32. | Oscar Arén | Pargas IF | FIN | 12:00:00 | 30:55 | |
33. | Eetu Pohja | Koovee | FIN | 12:00:00 | 31:06 | |
34. | Vilppu Viinikainen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 31:11 | |
35. | Mikko Tervakangas | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 31:50 | |
36. | Eemeli Toivanen | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 32:14 | |
37. | Tiitus Mustajoki | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 33:06 | |
38. | Tommi Hirvonen | SK Uusi | FIN | 12:00:00 | 33:34 | |
39. | Aleksi Reinivuo | Paimion Rasti | FIN | 12:00:00 | 34:16 | |
40. | Lukas Enlund | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 36:02 | |
41. | Janne Lehtimäki | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 36:07 | |
42. | Antti-Jussi Oksa | Tarpian Suunta | FIN | 12:00:00 | 36:37 | |
43. | Aapo Salonen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 37:13 | |
44. | Toivo Hursti | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 37:27 | |
45. | Henri Malmberg | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 39:00 | |
46. | Eetu Nieminen | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | 39:49 | |
47. | Ville Sevelius | OK Orient | FIN | 12:00:00 | 39:54 | |
48. | Eemeli Laakso | Kalvolan Keihäs | FIN | 12:00:00 | 42:14 | |
49. | Tomi Nykänen | Lammin Säkiä | FIN | 12:00:00 | 42:57 | |
50. | Pietu Riipinen | Navi | FIN | 12:00:00 | 48:04 | |
Veikka Orava | Rastivarsat | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Benjamin Kyngäs | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
73 vacant | 12:00:00 | DNS | ||||
72 vacant | 12:00:00 | DNS | ||||
71 vacant | 12:00:00 | DNS | ||||
Linus Jern | OK77 | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Valter Mårtenson | OK77 | FIN | 12:00:00 | DNS |