Starting time | 3,4 km |
4,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Severi Kymäläinen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 17:58 (1) | 21:12 | |
2. | Aaro Asikainen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 18:23 (2) | 21:38 | |
3. | Jani Lakanen | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 18:28 (3) | 21:39 | |
4. | Otto Sund | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 18:51 (4) | 22:11 | |
5. | Vesa Taanila | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 12:00:00 | 19:33 (9) | 22:41 | |
6. | Samuli Salmenoja | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 19:28 (8) | 22:43 | |
7. | Topi Penttinen | OK Orient | FIN | 12:00:00 | 19:20 (5) | 22:48 | |
8. | Samu Lehtola | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 19:23 (6) | 22:51 | |
9. | Andris Jubelis | Lapuan Virkiä | FIN | 12:00:00 | 19:33 (9) | 22:53 | |
10. | Jonne Lehto | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 19:26 (7) | 22:54 | |
11. | Mikko Heinonen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 19:55 (11) | 23:13 | |
12. | Jarkko Liuha | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 20:06 (12) | 23:30 | |
13. | Lasse Kautto | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 20:08 (13) | 23:34 | |
14. | Miika Arvola | Koovee | FIN | 12:00:00 | 20:26 (14) | 23:44 | |
15. | Teppo Pellinen | Joutsenon Kullervo | FIN | 12:00:00 | 21:10 (16) | 24:41 | |
16. | Mikko Kivelä | Ylistaron Kilpa-Veljet | FIN | 12:00:00 | 21:14 (17) | 24:44 | |
17. | Antti Kaivosaari | Jämsän Retki-Veikot | FIN | 12:00:00 | 21:06 (15) | 24:54 | |
18. | Peter Sundelin | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 21:24 (18) | 25:06 | |
19. | Victor Mansner | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | 21:54 (20) | 25:14 | |
19. | Simo Turunen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 21:39 (19) | 25:14 | |
21. | Perttu Sorsa | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 21:56 (21) | 25:15 | |
22. | Mika Rautanen | Tuupovaaran Sepot | FIN | 12:00:00 | 22:12 (22) | 25:55 | |
23. | Jari Ikäheimonen | Turun Metsänkävijät | FIN | 12:00:00 | 22:46 (28) | 26:19 | |
24. | Ville Uitto | Rasti-Kurikka | FIN | 12:00:00 | 22:22 (23) | 26:23 | |
25. | Eetu Summanen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 22:40 (26) | 26:27 | |
26. | Lauri Tammemäe | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 22:44 (27) | 26:28 | |
27. | Eero-Matti Vainio | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 22:39 (25) | 26:35 | |
28. | Juho Matikainen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 22:31 (24) | 26:36 | |
29. | Tommi Uusimäki | Pellon Ponsi | FIN | 12:00:00 | 23:09 (29) | 26:38 | |
30. | Kare Kaskinen | Ulvilan Ura | FIN | 12:00:00 | 23:17 (30) | 27:00 | |
31. | Tuomo Lahtinen | Itä-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | 23:31 (32) | 27:05 | |
32. | Matti Maajärvi | Lappeen Riento | FIN | 12:00:00 | 23:28 (31) | 27:30 | |
33. | Juha Lassila | Vetelin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 23:53 (33) | 27:46 | |
34. | Markus Kainu | Vetelin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 24:13 (34) | 27:53 | |
35. | Antti Iivari | Rasti-Kurikka | FIN | 12:00:00 | 25:06 (38) | 28:40 | |
36. | Olli-Petteri Hirvonen | Rastivarsat | FIN | 12:00:00 | 25:01 (36) | 28:43 | |
37. | Tuomo Laine | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 24:40 (35) | 28:54 | |
38. | Kalle Manninen | Anttolan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 25:01 (36) | 28:59 | |
39. | Juho Partanen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 26:35 (39) | 30:45 | |
40. | Joonas Salminen | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | 26:41 (40) | 30:54 | |
41. | Daniel Blomster | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | 27:45 (41) | 32:15 | |
42. | Janne Runtti | Vesaisen Pojat | FIN | 12:00:00 | 28:11 (42) | 32:28 | |
43. | Jari Järvinen | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 28:28 (44) | 32:59 | |
44. | Kimmo Kaario | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 28:27 (43) | 33:04 | |
45. | Matti Lahdenperä | Lappeen Riento | FIN | 12:00:00 | 30:55 (45) | 35:48 | |
46. | Markku Heinonen | Keravan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 32:46 (46) | 37:48 | |
47. | Risto Ruohola | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 37:51 (47) | 42:40 | |
48. | Petri Lyytikäinen | Lappeen Riento | FIN | 12:00:00 | 41:47 (48) | 46:07 | |
49. | Timo Hämynen | Äänekosken Sarjakuvaseura | FIN | 12:00:00 | 43:52 (49) | 49:03 | |
Antti Honkimaa | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Riku Martikainen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Mikko Kukkola | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Markus Ståhl | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Antti Alppi | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Asgeir Mjösund | MS Parma | NOR | 12:00:00 | DNS |