Starting time | 4,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Arto Talvinen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 27:13 | |
2. | Aleksi Niemi | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 27:21 | |
3. | Santeri Silvennoinen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 28:07 | |
4. | Aleksi Karppinen | SK Pohjantähti | FIN | 12:00:00 | 29:01 | |
5. | Veli Kangas | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 29:36 | |
6. | Anton Sulkula | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 30:56 | |
7. | Eero Saleva | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 31:09 | |
8. | Ville Lampinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 31:48 | |
9. | Aki Saari | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 32:30 | |
10. | Evert Leeuws | IF Sibbo-Vargarna | BEL | 12:00:00 | 32:50 | |
11. | Olli Malinen | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 33:03 | |
12. | Anssi Huostila | Lammin Säkiä | FIN | 12:00:00 | 33:06 | |
13. | Lari-Antti Rissanen | Sonkajärven Pahka | FIN | 12:00:00 | 34:16 | |
14. | Lauri Roininen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 34:54 | |
15. | Jere Pantsar | Pellon Ponsi | FIN | 12:00:00 | 35:15 | |
16. | Ville Sundelin | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 35:46 | |
17. | Miika Koskinen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 35:49 | |
18. | Antti-Ville Salomaa | Navi | FIN | 12:00:00 | 36:00 | |
19. | Petja Pöyhönen | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 36:02 | |
20. | Antti Sainio | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 36:04 | |
21. | Lari Takanen | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 36:14 | |
22. | Jeremias Lipsanen | Navi | FIN | 12:00:00 | 37:08 | |
23. | Lauri Huotari | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 37:10 | |
24. | Lasse-Pekka Lahti | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 37:55 | |
25. | Arto Niiranen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 38:08 | |
26. | Pauli Leinonen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 38:21 | |
27. | Viljam Grahn | Närpes OK | FIN | 12:00:00 | 38:47 | |
28. | Aapo Lönnroth | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | 38:51 | |
29. | Riku Juhala | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 39:08 | |
30. | Severi Aikio | Kuusamon Erä-Veikot | FIN | 12:00:00 | 39:43 | |
31. | Elias Lehto | Karjaan Ura | FIN | 12:00:00 | 40:40 | |
32. | Henri Similä | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 41:03 | |
33. | Henry Hyytiäinen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 41:07 | |
34. | Matti Linna | Oulaisten Huima | FIN | 12:00:00 | 43:38 | |
35. | Joakim Hakala | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 45:34 | |
36. | Akseli Leino | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 46:09 | |
37. | Otto Itkonen | Turun Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 49:17 | |
38. | Christoffer Melin | IK Falken | FIN | 12:00:00 | 49:18 | |
Ville Heikkilä | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Osku Lyytikäinen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | DQ |