Starting time | 3,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Konsta Piironen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 24:12 | |
2. | Aaro Aho | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | 24:51 | |
3. | Daniel Koivisto | Kymin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 25:59 | |
4. | Veeti Otsamo | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 26:07 | |
5. | Topias Niemi | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 26:23 | |
6. | Pyry Seppälä | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 26:40 | |
7. | Elias Lehikoinen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 27:26 | |
8. | Lauri Heinaro | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 28:25 | |
9. | Edvin Kuokkanen | Turun Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 28:44 | |
10. | Aleks Hiidenhovi | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | 29:04 | |
11. | Jeremias Joutsensaari | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 29:36 | |
12. | Justus Vuori | Turun Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 29:38 | |
13. | Eemi Konttila | Koovee | FIN | 12:00:00 | 29:54 | |
14. | Mikko Ahola | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 30:19 | |
15. | Arttu Vesterinen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 30:36 | |
16. | Otso Westerlund | Koovee | FIN | 12:00:00 | 31:05 | |
17. | Matias Salonen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 31:54 | |
18. | Juha Lilja | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 32:06 | |
19. | Algot Silvennoinen | OK Orient | FIN | 12:00:00 | 32:51 | |
20. | Matte Kontola | Lapuan Virkiä | FIN | 12:00:00 | 33:35 | |
21. | Miska Saarnijoki | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 37:47 | |
22. | Rasmus Ekström | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 39:59 | |
23. | Atte Mattila | Kyrös-Rasti | FIN | 12:00:00 | 40:38 | |
24. | Juho Pousi | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 41:06 | |
25. | Niko Vaenerberg | Mäntsälän Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 41:26 | |
26. | Jaan Rönkkö | Keravan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 41:33 | |
27. | Ville Kinnala | Turun Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 41:57 | |
28. | Lauri Hollo | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 43:38 | |
29. | Arttu Korpela | Rasti 88 | FIN | 12:00:00 | 44:01 | |
30. | Juho Mäki | Rasti 88 | FIN | 12:00:00 | 44:58 | |
31. | Niilo Melkas | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | 45:04 | |
32. | Konsta Kärkkäinen | Mäntsälän Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 45:10 | |
33. | Maxim Karpelson | Russia | FIN | 12:00:00 | 45:33 | |
34. | Antti Paasi | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 49:47 | |
35. | Topi Saarinen | Keravan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 51:29 | |
36. | Antti Nilsen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 53:44 | |
Juuso Lampinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | DNS |