Starting time | 2,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Anssi Juutilainen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 17:57 | |
2. | Simo Valtanen | Hinnerjoen Yritys | FIN | 12:00:00 | 18:02 | |
3. | Veikko Kovanen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 18:27 | |
4. | Björn-Erik Wickholm | OK Raseborg | FIN | 12:00:00 | 19:06 | |
5. | Aki Nieminen | Rasti-Nokia | FIN | 12:00:00 | 19:24 | |
6. | Tapio Halme | Angelniemen Ankkuri | FIN | 12:00:00 | 19:34 | |
7. | Matti Hautala | Oulun NMKY:n Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 19:38 | |
8. | Jorma Nissilä | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 19:48 | |
9. | Markku Ritanotko | Turun Metsänkävijät | FIN | 12:00:00 | 20:02 | |
10. | Jorma Varkila | Lammin Säkiä | FIN | 12:00:00 | 20:03 | |
11. | Harri Niinistö | Angelniemen Ankkuri | FIN | 12:00:00 | 20:08 | |
12. | Hannu K. Niinimäki | Laihian Luja | FIN | 12:00:00 | 20:15 | |
13. | Esa Toivonen | Tarpian Suunta | FIN | 12:00:00 | 21:46 | |
14. | Peter Kronholm | IF Brahe | FIN | 12:00:00 | 21:52 | |
15. | Esa Lehto | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 22:14 | |
16. | Peter Sjöholm | OK Raseborg | FIN | 12:00:00 | 22:53 | |
17. | Asko Korpijärvi | Kannuksen Ura | FIN | 12:00:00 | 23:08 | |
18. | Esko Pensas | Laihian Luja | FIN | 12:00:00 | 23:19 | |
19. | Tore Högnäs | IF Brahe | FIN | 12:00:00 | 23:44 | |
20. | Arto Etu-Huitti | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 24:17 | |
21. | Juha Lahti | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 24:30 | |
22. | Erkki Paananen | Hauhon Sisu | FIN | 12:00:00 | 24:52 | |
23. | Markku Heikka | Oulun NMKY:n Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 25:35 | |
24. | Matti Salonen | Vakka-Rasti | FIN | 12:00:00 | 26:18 | |
25. | Veli-Matti Heinonen | Delta | FIN | 12:00:00 | 26:30 | |
26. | Ari Heikkilä | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 27:01 | |
27. | Risto Höglund | Olavin Rasti | FIN | 12:00:00 | 27:03 | |
27. | Risto Airaksinen | Oulun NMKY:n Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 27:03 | |
29. | Heikki Hulkkonen | Pihkaniskat | FIN | 12:00:00 | 27:52 | |
30. | Matti Lehtinen | Virtain-Ruoveden Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 28:03 | |
31. | Ilpo Seppänen | Vaalan Karhu | FIN | 12:00:00 | 28:20 | |
32. | Tuomo Lusa | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 28:46 | |
33. | Juha Reiman | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 28:51 | |
34. | Jaakko Käyhkö | RastiPiikkiö | FIN | 12:00:00 | 29:12 | |
35. | Hannu Ahlqvist | Raisu Lumous | FIN | 12:00:00 | 29:13 | |
36. | Kari Nuuttila | Kauhajoen Karhu | FIN | 12:00:00 | 31:04 | |
37. | Juha Tolppi | Länsi-Rajan Rasti | FIN | 12:00:00 | 32:10 | |
38. | Martti Leppälä | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 35:18 | |
39. | Heikki Tamminen | Suunta Jurva | FIN | 12:00:00 | 35:33 | |
Matti Jokinen | Turun Visat | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Markku Raiko | Hyvinkään Rasti | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Jorma Matilainen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Pentti Kuusela | Punkalaitumen Kunto | FIN | 12:00:00 | DNS |