Starting time | 21,1 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jan Uggeldal | Dragsfjärds Ik | 12:00:00 | 1:21:20 | ||
2. | Petteri Urmas | Koski TL | 12:00:00 | 1:21:56 | ||
3. | Jarkko Kovanen | Kalvitsan Urheilijat | 12:00:00 | 1:22:07 | ||
4. | Andreas Selenius | Österby Sportklubb | 12:00:00 | 1:23:24 | ||
5. | Mats Uggeldahl | Dalsbruk | 12:00:00 | 1:26:36 | ||
6. | Thomas Rehn | Ekenäs | 12:00:00 | 1:28:44 | ||
7. | Tuomas Mansikka | Helsinki | 12:00:00 | 1:28:45 | ||
8. | Robin Hamro-drotz | Advon | 12:00:00 | 1:29:11 | ||
9. | Jouni Huotari | Gusanos | 12:00:00 | 1:30:06 | ||
10. | Antti Skarp | Nurmijärvi | 12:00:00 | 1:30:14 | ||
11. | Sebastian Österholm | ÖSK | 12:00:00 | 1:31:48 | ||
12. | Jussi Salonen | Tae Solutions Oy | 12:00:00 | 1:31:51 | ||
13. | Jukka Hägg | Lohja | 12:00:00 | 1:32:33 | ||
14. | Tommy Korin | ÖSK | 12:00:00 | 1:35:34 | ||
15. | Johan Wikström | Svenska Bastusällskapet R.F | 12:00:00 | 1:35:48 | ||
16. | Joonas Wikström | Helsinki | 12:00:00 | 1:36:00 | ||
17. | Janko Lindros | 12:00:00 | 1:37:46 | |||
18. | Atte Parjanen | Hangon Kaupunki | 12:00:00 | 1:39:13 | ||
19. | Benjamin Kada | RPY/ KPY | 12:00:00 | 1:39:47 | ||
20. | Tony Repo | Ku-58 | 12:00:00 | 1:42:15 | ||
21. | Kustaa Piha | Med Group | 12:00:00 | 1:42:33 | ||
22. | Markus Hamro-drotz | Grankulla | 12:00:00 | 1:43:03 | ||
23. | Mikael Söderström | Raasepori | 12:00:00 | 1:43:10 | ||
24. | Miikka Suurnäkki | Viskoteepak | 12:00:00 | 1:43:34 | ||
25. | Jami Lietzén | Tampere | 12:00:00 | 1:44:19 | ||
26. | Dan Backlund | Dragsviks Idrottare | 12:00:00 | 1:44:23 | ||
27. | Jesse Lietzén | Tampere | 12:00:00 | 1:46:31 | ||
28. | Tomas Forsman | Svartå FBK | 12:00:00 | 1:47:10 | ||
29. | Thomas Malmsten | ÖSK | 12:00:00 | 1:47:44 | ||
30. | Joachim Lund | Viskoteepak | 12:00:00 | 1:48:03 | ||
31. | Kai Hyvärinen | Rauma | 12:00:00 | 1:48:20 | ||
32. | Jan Täppinen | ÖSK | 12:00:00 | 1:48:29 | ||
33. | Kenneth Sjöblom | Ekenäs | 12:00:00 | 1:49:19 | ||
34. | Toni Björkman | Assistor | 12:00:00 | 1:50:14 | ||
35. | Peter Andström | Hangö Stevedoring | 12:00:00 | 1:50:18 | ||
36. | Eicca Toppinen | Roosa Nauha | 12:00:00 | 1:50:29 | ||
36. | Matti Smokki | Smokkijuoksijat | 12:00:00 | 1:50:29 | ||
38. | Mikael Sundqvist | Vasa | 12:00:00 | 1:50:57 | ||
39. | Joachim Söderling | 12:00:00 | 1:51:23 | |||
40. | Mats Sundqvist | Raadelma | 12:00:00 | 1:52:13 | ||
41. | Lennart Lindroos | Hangö Stevedoring | 12:00:00 | 1:52:55 | ||
42. | Max Hildén | 12:00:00 | 1:53:28 | |||
43. | Markus Dahlqvist | 12:00:00 | 1:53:30 | |||
44. | Markus Pauli | Helsinki | 12:00:00 | 1:53:33 | ||
45. | Juha Auruksenaho | RPY/ KPY | 12:00:00 | 1:53:42 | ||
46. | Max Bergström | Ingå | 12:00:00 | 1:54:06 | ||
47. | Stefan Karlsson | Pargas | 12:00:00 | 1:54:14 | ||
48. | Olli Jääskä | Ullava | 12:00:00 | 1:54:24 | ||
49. | Hannu Tyyskä | 12:00:00 | 1:54:51 | |||
50. | Marko Luostarinen | Veho Muurala | 12:00:00 | 1:55:07 | ||
51. | Jari Kärkkäinen | Sun City Hanko | 12:00:00 | 1:55:14 | ||
52. | Kärkkäinen Pasi | Lohja | 12:00:00 | 1:55:47 | ||
53. | Jan Wikström | 12:00:00 | 1:55:48 | |||
54. | Christian Siven | Team Billnäs FBK | 12:00:00 | 1:56:42 | ||
55. | Kurt Sundström | Lappvik FBK | 12:00:00 | 1:57:26 | ||
56. | Peter Nordström | Team Helo Oy | 12:00:00 | 1:57:40 | ||
57. | Vidar Tollander | Åbo | 12:00:00 | 1:57:47 | ||
58. | Joakim Welander | Hanko | 12:00:00 | 1:59:05 | ||
58. | Mikko Koho | Krogarsin Vesiensuojeluyhdistys | 12:00:00 | 1:59:05 | ||
60. | Lundström Tom | Endurance/Svartå FBK | 12:00:00 | 1:59:40 | ||
61. | Mattias Lybäck | Åbo | 12:00:00 | 2:00:36 | ||
62. | Matti Soranummi | Hyvinkää | 12:00:00 | 2:01:32 | ||
63. | Vesa Lukkari | 12:00:00 | 2:02:37 | |||
64. | Mårten Svartström | Esbo | 12:00:00 | 2:03:26 | ||
65. | Juha-matti Helmi | Tampere | 12:00:00 | 2:03:52 | ||
66. | Ville Roine | 12:00:00 | 2:04:43 | |||
67. | Eero Avi | Ingrit Lillemäe | 12:00:00 | 2:04:53 | ||
68. | Kalle Valkama | RR2010 | 12:00:00 | 2:05:00 | ||
68. | Kusti Kairikko | Fly Nano | 12:00:00 | 2:05:00 | ||
70. | Robert Gröning | Hangö | 12:00:00 | 2:05:36 | ||
71. | Heikki Salonen | MERIVMATL | 12:00:00 | 2:06:44 | ||
72. | Kristoffer Lindberg | Hangö | 12:00:00 | 2:07:05 | ||
73. | Matias Alarotu | Espoo | 12:00:00 | 2:07:39 | ||
74. | Johan Pihlström | Axxell | 12:00:00 | 2:08:31 | ||
75. | Jouni Kekäle | 12:00:00 | 2:11:05 | |||
76. | Peter Sjöström | 12:00:00 | 2:11:16 | |||
77. | Roger Lindström | Ingå | 12:00:00 | 2:11:31 | ||
78. | Ronny Eliasson | Pumpvikens Segelsällskap | 12:00:00 | 2:13:13 | ||
79. | Jussi Pohjola | Lahti | 12:00:00 | 2:15:56 | ||
80. | Roderick Zilliacus | Assistor | 12:00:00 | 2:16:54 | ||
81. | Oskar Damen | Team Billnäs FBK | 12:00:00 | 2:18:02 | ||
82. | Anders Levin | Pargas | 12:00:00 | 2:18:57 | ||
83. | Mikael Bäckman | Ekenäs | 12:00:00 | 2:19:55 | ||
84. | Filip Biström | 12:00:00 | 2:24:24 | |||
85. | Jan Lindström | Lohja | 12:00:00 | 2:29:51 | ||
86. | Jani Lehtola | Hanko | 12:00:00 | 2:30:15 | ||
87. | Sebastian Siven | Team Billnäs FBK | 12:00:00 | 2:32:02 | ||
88. | Anders Sjödahl | Helkama Bica | 12:00:00 | 2:46:31 | ||
89. | Jaakko Murtomäki | Tampere | 12:00:00 | 2:49:07 | ||
Tony Bäckman | Hangon Palomiesyhdistys | 12:00:00 | DNS | |||
Olavi Turpeinen | Gusanos | 12:00:00 | DNS | |||
Riku Suurnäkki | Miehet Trikoissa | 12:00:00 | DNS | |||
Jan-erik Siro | Team Billnas FBK | 12:00:00 | DNS | |||
Jukka Rämä | 12:00:00 | DNS | ||||
Eemeli Repo | Hik | 12:00:00 | DNS | |||
Kristian Raij | 12:00:00 | DNS | ||||
Timo Puputti | The Royal Rabbits | 12:00:00 | DNS | |||
Tom Lundström | Endurance/Svartå FBK | 12:00:00 | DNS | |||
Krister Lundell | Åbo | 12:00:00 | DNS | |||
Mica Fältmarsch | Ekenäs | 12:00:00 | DNS | |||
Casper Alm | Team Billnäs FBK | 12:00:00 | DNS | |||
Eemi Eronen | Helsinki | 12:00:00 | DNS | |||
Timo Hakkarainen | Sang Som | 12:00:00 | DNS | |||
Andreas Holmgård | Svenska Bastu Sällskapet Rf. | 12:00:00 | DNS | |||
Tommi Hämäläinen | Sang Som | 12:00:00 | DNS | |||
Tommi Hämäläinen | Sang Som | 12:00:00 | DNS | |||
Timo Lehikoinen | Hanko | 12:00:00 | DNS | |||
Thomas Eklund | Ekenäs | 12:00:00 | DNS | |||
Sebastian Mattsson | Ekenäs | 12:00:00 | DNF | |||
Mikko Vähä-vahe | Hahy | 12:00:00 | DNF | |||
Anssi Ryhänen | Turku | 12:00:00 | DNF | |||
Ilkka Vuorensyrjä | Kanta-Hämeen Pelastuslaitos | 12:00:00 | DNS |