Starting time | 6,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Saara Pekkarinen | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 25:29 | ||
2. | Sari Suomalainen | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 27:35 | ||
3. | Tiina Tarvainen | Helsingin Kisa-Veikot | 12:00:00 | 28:16 | ||
4. | Sandra Riihola | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 30:01 | ||
5. | Oona-Karita Vainio | AATSTO Paul Perovuo Ky | 12:00:00 | 31:44 | ||
6. | Sofia Ziessler | AYY | 12:00:00 | 32:04 | ||
7. | Eija Riikonen | Espoon Kunto | 12:00:00 | 32:19 | ||
8. | Essi Olives | Helsinki Triathlon | 12:00:00 | 33:00 | ||
9. | Tarja Huttunen | 12:00:00 | 33:10 | |||
10. | Leena Alho | Hesoke | 12:00:00 | 33:44 | ||
11. | Maiju Kronlund | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 34:04 | ||
12. | Johanna Tuunainen | Run Orion | 12:00:00 | 35:07 | ||
13. | Mirja Ruotsala | Pöyry Finland Oy | 12:00:00 | 35:33 | ||
14. | Maj Grip | Yrkesinstitutet Prakticum | 12:00:00 | 35:44 | ||
15. | Minna Kurkela | 12:00:00 | 35:56 | |||
16. | Johanna Bäckman | ------- | 12:00:00 | 36:41 | ||
17. | Sanni Sarelma | Espoo | 12:00:00 | 36:49 | ||
18. | Riitta Zitting | Espoon Kunto | 12:00:00 | 37:51 | ||
19. | Elina Nauha | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 37:57 | ||
20. | Mirja Santaholma | Espoo | 12:00:00 | 38:01 | ||
21. | Annarita Koli | Työterveyslaitos | 12:00:00 | 38:25 | ||
22. | Alexandra Kral-Leszczynski | The Royal Rabbits | 12:00:00 | 38:39 | ||
23. | Päivi Rohkimainen | Kauniaisten Kaupunki | 12:00:00 | 38:41 | ||
24. | Naoko Nakagawa | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 38:42 | ||
25. | Ida Jouhki | Espoo | 12:00:00 | 38:47 | ||
26. | Tea Turunen | Vihti | 12:00:00 | 38:52 | ||
27. | Minna Patronen | VTT | 12:00:00 | 39:02 | ||
28. | Katri Tuominen | Helsinki | 12:00:00 | 40:06 | ||
29. | Katri-Leena Lempinen | Sevin | 12:00:00 | 40:15 | ||
30. | Anna Haavisto | Kirkkonummi | 12:00:00 | 40:18 | ||
31. | Heini Paananen | Kokous-Congress-Wellness hotel Långvik | 12:00:00 | 40:21 | ||
32. | Kirsi Laatikainen | Siuntio | 12:00:00 | 40:27 | ||
33. | Johanna Kaski | Espoo | 12:00:00 | 40:31 | ||
34. | Susanna Lainio | Team Maakaasu | 12:00:00 | 40:36 | ||
35. | Tuula Ahtola-Sätilä | Run Orion | 12:00:00 | 40:51 | ||
36. | Soile Pohjasniemi | Musiikkiopisto Avonia | 12:00:00 | 40:52 | ||
37. | Tove Lehtipuu | 12:00:00 | 40:54 | |||
38. | Pirjo Räty | Espoo | 12:00:00 | 40:59 | ||
39. | Pirjo Nykänen | Run Orion | 12:00:00 | 41:01 | ||
40. | Marian Johansson | Asianajotoimisto Castrén & Snellman Oy | 12:00:00 | 41:10 | ||
41. | Elisa Kouvalainen | Nordic Solutions Oy | 12:00:00 | 41:11 | ||
42. | Helena Rönnberg | 12:00:00 | 41:23 | |||
43. | Heli Kumpu | Vantaa | 12:00:00 | 41:31 | ||
44. | Rebecca Dönsberg | Yrkesinstitutet Prakticum | 12:00:00 | 41:32 | ||
45. | Maarit Tuomisaari | Marioff | 12:00:00 | 41:34 | ||
46. | Sigrid Kivekäs | Yrkesinstitutet Prakticum | 12:00:00 | 41:39 | ||
47. | Nelly Tarna | Yrkesinstitutet Prakticum | 12:00:00 | 41:40 | ||
48. | Minna Oinaala | YIT Runners | 12:00:00 | 41:41 | ||
49. | Sanna Rantanen | Hämeenlinnan Hitaat | 12:00:00 | 41:42 | ||
50. | Riika Nieminen | nurmijärvi | 12:00:00 | 41:53 | ||
51. | Riitta Koivu | Espoo | 12:00:00 | 42:13 | ||
52. | Maria Laatikainen | Siuntio | 12:00:00 | 42:51 | ||
53. | Marika Rikkinen | KoneHissit Oy | 12:00:00 | 42:59 | ||
54. | Tuula Salmi | 12:00:00 | 43:22 | |||
55. | Susanna Kuitunen | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 43:28 | ||
56. | Piia Kapulainen | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 43:31 | ||
57. | Tuuli Hamarila-Theakston | Musiikkiopisto Avonia | 12:00:00 | 43:32 | ||
58. | Hilla Hirvonen | Espoo | 12:00:00 | 43:33 | ||
59. | Marju Pohjola | Espoon kuvataidekoulu | 12:00:00 | 43:34 | ||
60. | Marja-Leena Haavisto | Reimarlan jk | 12:00:00 | 43:41 | ||
61. | Anna Tuominen | Nokia Marathon Team | 12:00:00 | 43:52 | ||
62. | Kati Laukola | Helsinki | 12:00:00 | 43:57 | ||
63. | Mirkku Niemi | 12:00:00 | 44:17 | |||
64. | Emma Niemeläinen | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 44:30 | ||
64. | Armi Pekkonen | Espoo | 12:00:00 | 44:30 | ||
66. | Karolina Öst | CF-Team-Nuoriso osasto | 12:00:00 | 44:32 | ||
66. | Heidi Hirsto | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 44:32 | ||
68. | Daniela Bäckström | Sökövikens skola | 12:00:00 | 44:39 | ||
69. | Paula Karisto | K-ins | 12:00:00 | 44:47 | ||
70. | Michaela Österlund | Espoo | 12:00:00 | 44:48 | ||
71. | Anja Kahanpää | Kauniaisten Kaupunki | 12:00:00 | 45:03 | ||
72. | Terhi Ahde-Uusitalo | Bang & Bonsomer | 12:00:00 | 45:11 | ||
72. | Heli Santomaa | Bang & Bonsomer | 12:00:00 | 45:11 | ||
74. | Jonna Vainikainen | Asianajotoimisto Castrén & Snellman Oy | 12:00:00 | 45:12 | ||
75. | Joanna Harjanti | 12:00:00 | 45:14 | |||
76. | Hanna Kammonen | Kirkkonummi | 12:00:00 | 45:15 | ||
76. | Heidi Westerberg | Team Maakaasu | 12:00:00 | 45:15 | ||
78. | Heidi Kummu | Team Maakaasu | 12:00:00 | 45:19 | ||
79. | Anna Grajek | 12:00:00 | 45:37 | |||
80. | Suvi Korenius | Espoo | 12:00:00 | 45:42 | ||
81. | Tuuli Kettunen | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 45:45 | ||
82. | Leea Salminen | Procopé & Hornborg Asianajotoimisto Oy | 12:00:00 | 46:04 | ||
83. | Eila Onniselkä | TNS Gallup Oy | 12:00:00 | 46:24 | ||
84. | Emilia Hinkkanen | Bang & Bonsomer | 12:00:00 | 46:34 | ||
85. | Autti Uusi | 12:00:00 | 46:49 | |||
86. | Pauliina Kiviluoma | Espoo | 12:00:00 | 47:27 | ||
87. | Merja Kyttälä | Espoo | 12:00:00 | 47:34 | ||
88. | Tiina Tukia | Espoo | 12:00:00 | 47:36 | ||
89. | Liisa Kivistö | 12:00:00 | 47:41 | |||
90. | Susanna Ilmonen | Run Orion | 12:00:00 | 47:52 | ||
91. | Tiina Jokinen | vac | 12:00:00 | 47:57 | ||
92. | Eeva Riistama | Aalto-Yliopisto | 12:00:00 | 48:31 | ||
93. | Eeva Ahonen | Espoon Kunto | 12:00:00 | 48:36 | ||
94. | Catherine Valtonen | 12:00:00 | 49:06 | |||
95. | Eeva Hyttinen | Kauniaisten Kaupunki | 12:00:00 | 49:21 | ||
96. | Nora Jaari | Procopé & Hornborg Asianajotoimisto Oy | 12:00:00 | 49:34 | ||
97. | Sanni Luuppa | Raksystems Anticimex Insinööritoimsto Oy | 12:00:00 | 50:04 | ||
97. | Jenni Koivula | Raksystems Anticimex Insinööritoimsto Oy | 12:00:00 | 50:04 | ||
99. | Anna-Maija Jutila | Bang & Bonsomer | 12:00:00 | 1:09:43 | ||
100. | Riikka Penttilä | 12:00:00 | 2:12:21 | |||
Annamari Ala-Louko | Procopé & Hornborg Asianajotoimisto Oy | 12:00:00 | ||||
Marjo Kauppi | VTT | 12:00:00 | ||||
Sari Sillanpää | Metsäliitto Osuuskunta Puutuoteteollisuu | 12:00:00 | ||||
Leena Torpo | Marioff | 12:00:00 | ||||
Elina Siljamäki | Helsinki | 12:00:00 | ||||
Ritva Purhonen | Nordic Solutions Oy | 12:00:00 | ||||
Arja Pekkonen | HUS-Desiko | 12:00:00 | ||||
Ira Eerikäinen | Helsinki | 12:00:00 | ||||
Päivi Liitti-Saarela | Kauniaisten Kaupunki | 12:00:00 | ||||
Arja Laine | Espoo | 12:00:00 | ||||
Hanna Korhonen | Pöyry Finland Oy | 12:00:00 | ||||
Arja Heinonen | Bang & Bonsomer | 12:00:00 | ||||
Terhi Hannola | Helsinki | 12:00:00 | ||||
Sofia Baumgartner | Sökövikens skola | 12:00:00 | ||||
Ragne Kytölä | Movetec Oy | 12:00:00 | ||||
Minna Metso | TNS Gallup Oy | 12:00:00 | DNS | |||
Vilma Pasanen | Procopé & Hornborg Asianajotoimisto Oy | 12:00:00 | ||||
Niina Valtonen | Etera | 12:00:00 | ||||
Freja Wikholm | Sökövikens skola | 12:00:00 | ||||
Eija Salomaa | Espoon Kunto | 12:00:00 | ||||
Maarit Rautiainen | Espoon Kunto | 12:00:00 | ||||
Anu Pukema | Espoon Kunto | 12:00:00 | ||||
Riikka Piispa | vac | 12:00:00 | ||||
Eeva Andersson | Espoon kuvataidekoulu | 12:00:00 | ||||
Johanna Ala-Pohja | SHL Finland / Running Team | 12:00:00 | ||||
Jenni Uusi-Autti | SHL Finland / Running Team | 12:00:00 | ||||
Riikka Piispa | SHL Finland / Running Team | 12:00:00 | ||||
Kirsi Laatikainen | Siuntio | 12:00:00 | DNS | |||
Paula Lipponen | Phoenix Contact Oy | 12:00:00 |