Starting time | 3,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jukka Savolainen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 36:34 | ||
2. | Antero Varjonen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 37:42 | ||
3. | Toivo Ojanaho | Keminmaan Urheilijat | 12:00:00 | 42:10 | ||
4. | Mauri Nenonen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 42:25 | ||
5. | Jorma Tenhunen | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 42:53 | ||
6. | Heikki Rauhala | Pargas IF | 12:00:00 | 44:02 | ||
7. | Heikki Skinnari | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 46:05 | ||
8. | Teuvo Kämäräinen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 46:18 | ||
9. | Tapani Laakso | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 46:24 | ||
10. | Viljo Kokkonen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 46:46 | ||
11. | Esko Jääskeläinen | Hiisirasti | 12:00:00 | 47:15 | ||
12. | Jaakko Salo | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 47:19 | ||
13. | Antto Kulmala | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 47:53 | ||
14. | Matti Lehtonen | Savon Rasti | 12:00:00 | 49:03 | ||
15. | Jorma Saarimäki | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 49:38 | ||
16. | Paavo Ratia | Kemiön Kiilat | 12:00:00 | 49:47 | ||
17. | Ahti Erkkilä | Paimion Rasti | 12:00:00 | 50:07 | ||
18. | Seppo Kuikka | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 50:14 | ||
19. | Toivo Punkero | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 50:38 | ||
20. | Olli Nuotio | Someron Esa | 12:00:00 | 50:40 | ||
21. | Jorma Seppänen | Rastikarhut | 12:00:00 | 52:48 | ||
22. | Aare Virta | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 53:36 | ||
23. | Olavi Aho | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 53:49 | ||
24. | Jouko Henriksson | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 55:01 | ||
25. | Matti Lappalainen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 56:38 | ||
26. | Tapio Pajuoja | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 56:43 | ||
27. | Veikko Jantunen | Kangasala SK | 12:00:00 | 57:37 | ||
28. | Mauri Aroniitty | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 59:03 | ||
29. | Mauri Kuisma | Rastikarhut | 12:00:00 | 1:00:04 | ||
30. | Lauri Hieta | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 1:02:02 | ||
31. | Pekka Reinikka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:02:49 | ||
32. | Kari Karri | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 1:04:00 | ||
33. | Reijo Lahtinen | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:06:50 | ||
34. | Reino Koski | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 1:07:14 | ||
35. | Kalevi Salminen | Hirvensalon Heitto | 12:00:00 | 1:10:27 | ||
36. | Lars Sandgren | Närpes OK | 12:00:00 | 1:10:51 | ||
37. | Juhani Koiranen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:14:15 | ||
38. | Hans Kienholz | Lentulus | SUI | 12:00:00 | 1:16:26 | |
39. | Jüri Tähemaa | TON | EST | 12:00:00 | 1:20:35 | |
40. | Pekka Penttilä | Someron Esa | 12:00:00 | 1:20:43 | ||
41. | Pentti Mäki | Rastikarhut | 12:00:00 | 1:21:06 | ||
42. | Jarmo Hokkanen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 1:22:55 | ||
43. | Eero Lång | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:24:41 | ||
44. | Tiit Koppel | OKKooperaa | EST | 12:00:00 | 1:29:18 | |
45. | Heikki Mattila | Iisu | 12:00:00 | 1:33:10 | ||
46. | Kauko Loukkalahti | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 1:33:16 | ||
47. | Tapani Marjanen | Hinnerjoen Yritys | 12:00:00 | 1:50:06 | ||
Alpo Inkinen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Kalevi Viinanen | Olavin Rasti | 12:00:00 | DNF | |||
Ossi Paukkunen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | DQ | |||
Urpo Vaininen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | DQ | |||
Martti Väkeväinen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | DQ | |||
Jouko Räisänen | Helsingin Työväen Hiihtäjät | 12:00:00 | DQ | |||
Pentti Ratia | Kemiön Kiilat | 12:00:00 | DNS |