Starting time | 3,4 km |
4,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Henry Nyberg | OK Orient | 12:00:00 | 31:53 (1) | 40:15 | ||
2. | Hannu Vehmaa | Koovee | 12:00:00 | 35:33 (2) | 44:03 | ||
3. | Jouni Hjelm | RastiPiikkiö | 12:00:00 | 39:03 (4) | 47:19 | ||
4. | Tuomo Lusa | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 38:43 (3) | 48:08 | ||
5. | Aimo Ruohoniemi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 40:25 (5) | 50:18 | ||
6. | Pertti Timonen | RAPSU | 12:00:00 | 41:36 (6) | 51:24 | ||
7. | Jouni Mattila | Rastivarsat | 12:00:00 | 42:27 (7) | 51:29 | ||
8. | Kalevi Pienimäki | OK Raseborg | 12:00:00 | 42:50 (8) | 51:34 | ||
9. | Eero Sihvola | Valkealan Kajo | 12:00:00 | 45:56 (9) | 57:44 | ||
10. | Hemmo Ahokoivu | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 49:37 (13) | 58:32 | ||
11. | Feliks Khramyshev | Veresk SPb | RUS | 12:00:00 | 48:09 (10) | 59:02 | |
12. | Ari Kartaslammi | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 49:43 (14) | 59:15 | ||
13. | Jukka Maijala | Epilän Esa | 12:00:00 | 51:06 (15) | 1:02:13 | ||
14. | Heikki Laininen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 49:24 (12) | 1:03:45 | ||
15. | Martti Herttua | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 55:39 (17) | 1:04:24 | ||
16. | Markku Hyvönen | Rasti-Pielinen | 12:00:00 | 49:10 (11) | 1:06:32 | ||
17. | Pertti Simola | Espoon Suunta | 12:00:00 | 53:17 (16) | 1:06:45 | ||
18. | Markku Heikkilä | Vakka-Rasti | 12:00:00 | 59:28 (19) | 1:08:58 | ||
19. | Juha Karhunen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 59:12 (18) | 1:14:24 | ||
20. | Philip Borg | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:04:26 (22) | 1:17:06 | ||
21. | Mauri Sinnelä | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 1:04:43 (23) | 1:17:07 | ||
22. | Håkan Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 1:06:23 (24) | 1:17:54 | ||
23. | Jukka Taimisto | MS Parma | 12:00:00 | 1:04:12 (20) | 1:19:08 | ||
24. | Aarne Virtanen | Kärkölän Kisa-Veikot | 12:00:00 | 1:04:16 (21) | 1:23:13 | ||
25. | Kari Varkila | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:09:29 (25) | 1:23:14 | ||
26. | Yury Semenchykov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:11:45 (26) | 1:25:22 | |
27. | Viktor Arsentyev | Kaliningrad | RUS | 12:00:00 | 1:17:09 (27) | 1:27:28 | |
28. | Pentti Viitanen | RastiPiikkiö | 12:00:00 | 1:18:16 (29) | 1:30:29 | ||
29. | Tor Udd | Markbygdens OK | SWE | 12:00:00 | 1:17:37 (28) | 1:32:28 | |
30. | Georgy Koskinin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:25:09 (30) | 1:39:47 | |
31. | Vladimir Egorov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:31:12 (31) | 1:46:31 | |
32. | Owen Cambridge | Delta | NZL | 12:00:00 | 1:55:26 (32) | 2:19:20 | |
Mikko Kekki | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | ||||
Juha Suomela | Rastivarsat | 12:00:00 | DNF | ||||
Eero Ruokamo | ONMKY | 12:00:00 | DNF | ||||
Jouko Havia | Paimion Rasti | 12:00:00 | DNF | ||||
Sergey Pyankov | Peterhof | RUS | 12:00:00 | DNS | |||
Hannu Karstunen | Ylivieskan Kuula | 12:00:00 | DNS | ||||
Mikko Eskola | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | DNS | ||||
Jouko Paaso | SK Pohjantähti | 12:00:00 | DNS | ||||
Juhani Hakomäki | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | DNS | ||||
Esko Turkka | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | ||||
Ilkka Sipilä | Hollolan Urheilijat -46 | 12:00:00 | DNS |