Starting time | 2,4 km |
4,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dmitry Tsvetkov | Ikaalisten Nouseva-Voima | 12:00:00 | 15:15 (1) | 26:25 | ||
2. | Jörgen Wickholm | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 16:36 (3) | 27:40 | ||
3. | Sergei Detkov | Hiisirasti | 12:00:00 | 16:59 (5) | 28:21 | ||
4. | Olle Kärner | Delta | 12:00:00 | 16:57 (4) | 28:24 | ||
5. | Juuso Metsälä | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 28:42 | |||
6. | Juha Tommila | Hiisirasti | 12:00:00 | 17:31 (9) | 29:18 | ||
6. | Tuomas Mattila | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 17:07 (7) | 29:18 | ||
8. | Roman Efimov | Hiisirasti | 12:00:00 | 17:39 (11) | 29:23 | ||
9. | Peeter Pihl | MS Parma | 12:00:00 | 17:00 (6) | 29:37 | ||
9. | Aleksei Bortnik | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 17:16 (8) | 29:37 | ||
11. | Samuli Salmenoja | MS Parma | 12:00:00 | 17:48 (13) | 29:52 | ||
12. | Jani Myllärinen | Koovee | 12:00:00 | 18:00 (16) | 29:57 | ||
12. | Sami Hämälistö | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 18:00 (16) | 29:57 | ||
14. | Vili Niemi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 17:32 (10) | 30:00 | ||
15. | Juha Peltola | MS Parma | 12:00:00 | 17:42 (12) | 30:03 | ||
16. | Jouni Kahelin | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 17:52 (14) | 30:11 | ||
17. | Aapo Leskinen | Lynx | 12:00:00 | 17:57 (15) | 30:31 | ||
18. | Timo Mikkola | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 18:05 (19) | 31:10 | ||
19. | Aleksi Leskinen | Lynx | 12:00:00 | 18:53 (25) | 31:32 | ||
20. | Asgeir Mjösund | MS Parma | 12:00:00 | 18:23 (21) | 31:35 | ||
21. | Jarno Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 19:09 (28) | 31:36 | ||
22. | Aapo Summanen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 18:49 (24) | 31:56 | ||
23. | Alex Tcherbakov | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 18:04 (18) | 32:02 | ||
23. | Mikael Fabritius | OK Orient | 12:00:00 | 18:47 (23) | 32:02 | ||
25. | Ross Morrison | Rajamäen Rykmentti | NZL | 12:00:00 | 18:13 (20) | 32:21 | |
26. | Lauri Sild | Delta | 12:00:00 | 16:23 (2) | 32:34 | ||
26. | Janne Mänkärlä | Lynx | 12:00:00 | 18:42 (22) | 32:34 | ||
28. | Lauri Sorsa | Kangasala SK | 12:00:00 | 20:30 (32) | 32:44 | ||
29. | Mikko Siren | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 19:00 (26) | 33:12 | ||
30. | Thomas Hodel | SUI | 12:00:00 | 19:05 (27) | 33:54 | ||
31. | Lauri Pohjola | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 20:39 (33) | 34:48 | ||
32. | Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 20:11 (29) | 36:04 | ||
33. | Flavio Poltéra | Quack OK | SUI | 12:00:00 | 20:20 (31) | 36:18 | |
34. | Severin Howald | Swiss Orienteering | SUI | 12:00:00 | 20:19 (30) | 36:43 | |
35. | Marko Tölli | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 27:53 (34) | 45:51 | ||
Johannes Pohjala | Hiisirasti | 12:00:00 | DNS | ||||
Henrik Väisänen | Hiisirasti | 12:00:00 | DNS | ||||
Tero Heikkilä | Paimion Rasti | 12:00:00 | DNS | ||||
Pekka Hyvönen | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | DNS |