Starting time | 5,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kari Hillo | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 43:24 | ||
2. | Olli Väätäinen | Hiisirasti | 12:00:00 | 43:42 | ||
3. | Ville Glad | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 44:11 | ||
4. | Ville Sundberg | Lynx | 12:00:00 | 45:10 | ||
5. | Vesa Mäkinen | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 45:12 | ||
6. | Marko Pitkänen | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 47:08 | ||
7. | Tomas Glasberg | Malax IF | 12:00:00 | 47:28 | ||
7. | Juha Villa | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 47:28 | ||
9. | Juha Hirvonen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 47:51 | ||
10. | Teemu Kemppainen | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 48:18 | ||
11. | Olli Suonpää | MS Parma | 12:00:00 | 48:27 | ||
12. | Harri Lehtimäki | Reilut Miehet Havumetsien | 12:00:00 | 49:15 | ||
13. | Sami Hyvönen | Rasti-Pielinen | 12:00:00 | 49:27 | ||
14. | Miikka Huovila | Delta | 12:00:00 | 50:23 | ||
15. | Eetu Liukko | Enonkosken Urheilijat | 12:00:00 | 50:29 | ||
16. | Pasi Pesola | Laitasaaren Veto | 12:00:00 | 50:56 | ||
17. | Daniil Pyankov | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 51:17 | |
18. | Pekka Niemi | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 51:32 | ||
19. | Pekka Herttua | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 52:55 | ||
20. | Aleksi Lahti | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 52:57 | ||
21. | Esa Viitanen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 53:51 | ||
22. | Alexander Shein | KUZMOLOVO-110% | RUS | 12:00:00 | 53:52 | |
23. | Turo Väätäinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 55:03 | ||
24. | Nikolay Krylov | Omega Moscow | RUS | 12:00:00 | 55:22 | |
25. | Kenneth Smeds | Närpes OK | 12:00:00 | 56:35 | ||
26. | Kalle Laine | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | 57:03 | ||
27. | Dmitry Senin | GULFSTREAM-Senin | RUS | 12:00:00 | 57:22 | |
28. | Tapio Ristimäki | Stormin Teräs | 12:00:00 | 57:29 | ||
29. | Teemu Rautiainen | Rasti E4 | 12:00:00 | 58:38 | ||
30. | Mikko Vainio | Koovee | 12:00:00 | 1:00:25 | ||
31. | Arttu Pulli | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:00:44 | ||
32. | Jyrki Mikkola | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 1:01:40 | ||
33. | Kai Koistinen | Vakka-Rasti | 12:00:00 | 1:02:37 | ||
34. | Mikko Torro | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:02:48 | ||
35. | Tuomo Sevon | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 1:05:19 | ||
36. | Andrey Senin | GULFSTREAM-Senin | RUS | 12:00:00 | 1:05:47 | |
37. | Tuomas Asikainen | Suunta-Sepot | 12:00:00 | 1:06:22 | ||
38. | Matti Raitoharju | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:06:31 | ||
39. | Valtteri Tetri | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 1:07:51 | ||
40. | Vesa Kärpijoki | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:10:45 | ||
41. | Jyrki Muukkonen | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 1:13:45 | ||
42. | Antti Laakso | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:14:22 | ||
43. | Mikko Toikkanen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:14:25 | ||
44. | Kari Huhta | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:14:51 | ||
45. | Jesse Valto | Rauman Työväen Urheilijat | 12:00:00 | 1:15:37 | ||
46. | Egor Miterev | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 1:16:19 | |
47. | Miikael Nelimarkka | Suunta 2000 | 12:00:00 | 1:17:09 | ||
48. | Janne Kämä | OH | 12:00:00 | 1:17:46 | ||
49. | Santeri Kenttä | OK77 | 12:00:00 | 1:23:08 | ||
50. | Mikko Ruokolainen | OK77 | 12:00:00 | 1:27:17 | ||
51. | Mikko Kankare | Someron Esa | 12:00:00 | 1:27:54 | ||
52. | Anton Korovin | Prizma-Penza | RUS | 12:00:00 | 1:28:55 | |
53. | Juho Yli-Kaatiala | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 1:29:18 | ||
54. | Petri Koskela | Suunta-Veikot | 12:00:00 | 1:30:53 | ||
55. | Jari Lahtinen | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 1:34:57 | ||
56. | Sergey Yurchuk | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:38:49 | |
57. | Juha Kotaniemi | Koskelankylän Riento | 12:00:00 | 1:49:55 | ||
Vladislav Valkovskiy | Kalinka | RUS | 12:00:00 | DNS | ||
Steven Simpson | Bay of Plenty | NZL | 12:00:00 | DNF | ||
Benny Forsström | OK Raseborg | 12:00:00 | DNS | |||
Lauri Laine | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | DNS | |||
Harri Sinnelä | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | DNS | |||
Mika Rautanen | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | DNS | |||
Lauri Kivelä | Länsi-Uudenmaan Suunnistajat | 12:00:00 | DNS |