Starting time | 2,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Niilo Ojanaho | OH | 12:00:00 | 18:05 | ||
2. | Lasse Viilo | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 18:13 | ||
3. | Veeti Otsamo | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 18:18 | ||
4. | Pyry Mattila | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 19:08 | ||
5. | Juuso Lampinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 20:04 | ||
6. | Vili Mähönen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 20:28 | ||
7. | Lasse Laakso | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 20:36 | ||
8. | Konsta Piironen | MS Parma | 12:00:00 | 20:59 | ||
9. | Leevi Roine | Delta | 12:00:00 | 21:09 | ||
10. | Ville Rehn | Lynx | 12:00:00 | 21:15 | ||
11. | Dmitrij Gulchenko | SKRUM Moscow | RUS | 12:00:00 | 21:34 | |
11. | Vesa Nokka | Rasti 88 | 12:00:00 | 21:34 | ||
13. | Artem Kasatkin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 22:04 | |
14. | Eemeli Toivanen | Delta | 12:00:00 | 22:11 | ||
15. | Sakari Koskela | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 22:14 | ||
16. | Miika Tala | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 22:22 | ||
17. | Ville Kinnala | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 22:35 | ||
18. | Nikita Ivanov | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 22:37 | |
19. | Jussi Jalonen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 22:42 | ||
20. | Pavel Yufanov-Mishin | Nord West | RUS | 12:00:00 | 22:58 | |
21. | Teemu Anttila | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 23:25 | ||
22. | Kirill Gurlev | O-Sestrore | RUS | 12:00:00 | 23:43 | |
23. | Eero Rötsä | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 24:08 | ||
24. | Oskari Niemi | Lappeen Riento | 12:00:00 | 24:23 | ||
25. | Henrik Asklöf | Lynx | 12:00:00 | 24:27 | ||
26. | Ville Mannonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 24:30 | ||
27. | Juuso Kaihtela | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 24:31 | ||
28. | Alexei Malov | Kirishi-Ladoga | RUS | 12:00:00 | 25:09 | |
29. | Andrey Lakomkin | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 26:17 | |
30. | Henri Malmberg | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 26:41 | ||
31. | Juha Lilja | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 26:46 | ||
32. | Aapo Puranen | Koovee | 12:00:00 | 27:56 | ||
33. | Atte Isolähteenmäki | Länsi-Lavian Loiske | 12:00:00 | 28:03 | ||
34. | Maxim Ivanov | SPB Baltiiskiy Bereg | RUS | 12:00:00 | 28:16 | |
35. | Tuomas Hyytiäinen | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 28:19 | ||
36. | Justus Rantala | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 28:33 | ||
37. | Sergey Chervotkin | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | 28:42 | |
38. | Juho Ojala | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 28:56 | ||
39. | Lassi Kuva | Rastivarsat | 12:00:00 | 29:17 | ||
40. | Elias Lehikoinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 29:33 | ||
41. | Nikita Bogryanov | KUZMOLOVO-110% | RUS | 12:00:00 | 29:55 | |
42. | Lassi Vaismaa | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 30:34 | ||
43. | Eero Turkki | Olavin Rasti | 12:00:00 | 30:51 | ||
44. | Konsta Mäntylä | Lynx | 12:00:00 | 31:20 | ||
45. | Topias Niemi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 31:28 | ||
46. | Vjatcheslav Nikitin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 32:12 | |
47. | Vlad Fedorov | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 32:19 | |
48. | Toivo Hursti | Espoon Suunta | 12:00:00 | 32:32 | ||
49. | Tomi Nykänen | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 33:08 | ||
50. | Akseli Hietaoja | Delta | 12:00:00 | 33:46 | ||
50. | Antti Vuorenmaa | Espoon Suunta | 12:00:00 | 33:46 | ||
52. | Daniil Melnickiy | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 34:16 | |
53. | Oleg Mikhailov | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | 34:19 | |
54. | Aleksey Rahimbabaev | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 34:58 | |
55. | Petr Skvorscov | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 35:21 | |
56. | Petr Egorov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 36:02 | |
57. | Hugo Lervik | Solf IK | 12:00:00 | 37:03 | ||
58. | Lauri Hollo | Espoon Suunta | 12:00:00 | 37:28 | ||
59. | Aleksandr Zakharkov | Vesta | RUS | 12:00:00 | 37:30 | |
60. | Aleksi Mutka | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 37:50 | ||
61. | John Schoultz von | OK77 | 12:00:00 | 39:32 | ||
62. | Lukas Enlund | IF Femman | 12:00:00 | 39:55 | ||
63. | Nikita Filimonov | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 40:00 | |
64. | Daniil Botygin | Belie Nochi | RUS | 12:00:00 | 40:21 | |
65. | Alexander Koskinin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 40:53 | |
66. | Väinö Johansson | Kalvolan Keihäs | 12:00:00 | 41:24 | ||
67. | Antti Valorinta | Pirkkalan Hiihtäjät | 12:00:00 | 41:47 | ||
68. | Mikael Autio | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 41:55 | ||
69. | Leo Granberg | IF Femman | 12:00:00 | 43:03 | ||
70. | Ilya Doroshev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 43:41 | |
71. | Niko Kontinen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 45:24 | ||
72. | Orudzhov Daniil | KUZMOLOVO-110% | 12:00:00 | 46:01 | ||
73. | Jeremias Joutsensaari | Kangasala SK | 12:00:00 | 46:53 | ||
74. | Iiro Kurttila | Navi | 12:00:00 | 47:25 | ||
75. | Reetu Inkilä | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 47:29 | ||
76. | Denis Razymov | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 47:40 | |
77. | Joona Liuha | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 48:33 | ||
78. | Andrey Prozorov | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 48:53 | |
79. | Johannes Salmenkylä | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 48:58 | ||
80. | Pavel Radkevich | Moscow | RUS | 12:00:00 | 49:02 | |
81. | Evgeny Rogov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 50:54 | |
82. | Maxim Karpelson | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 52:06 | |
83. | Mikhail Sokolov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 53:11 | |
84. | Sakari Munck | Espoon Suunta | 12:00:00 | 53:14 | ||
85. | Matias Rokka | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 53:16 | ||
86. | Teemu Kerkola | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 53:56 | ||
87. | Denis Smirnov | Belie Nochi | RUS | 12:00:00 | 56:49 | |
88. | Denis Khimanych | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 59:26 | |
89. | Samuli Lindroth | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 1:10:25 | ||
90. | Niklas Rontu | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 1:11:33 | ||
91. | Klaas Daehnn | MTK Bad Harzburg | GER | 12:00:00 | 1:33:49 | |
Egor Lozitskiy | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | DNS | ||
Ville Sevelius | OK Orient | 12:00:00 | DNF | |||
Atte Rantamäki | OK Raseborg | 12:00:00 | DNS | |||
Aleksi Reinivuo | Paimion Rasti | 12:00:00 | DNS | |||
Ville Varpula | Espoon Suunta | 12:00:00 | DNS | |||
Eric Lönnström | OK Orient | 12:00:00 | DNS | |||
Veikko Viitanen | OH | 12:00:00 | DNS | |||
Sergey Esatov | SPB Baltiiskiy Bereg | RUS | 12:00:00 | DNS | ||
Semen Kisil | Onego | RUS | 12:00:00 | DNS | ||
Tobias Ekholm | OK Orient | 12:00:00 | DNS |