Starting time | 2,1 km |
4,5 km |
5,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kirsi Boström | Lynx | 12:00:00 | 43:29 (1) | 50:23 | |||
2. | Teresa Kollanen | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 45:26 (2) | 52:48 | |||
3. | Natalia Naumova | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 48:29 (3) | 55:56 | ||
4. | Hanna Vainionpää | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 48:46 (4) | 56:38 | |||
5. | Kati Haanpää | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 49:38 (5) | 57:41 | |||
6. | Tiina Kerkola | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 50:30 (6) | 59:05 | |||
7. | Virpi Tilli | Lynx | 12:00:00 | 51:56 (7) | 1:00:31 | |||
8. | Marika Yli-Kauppila | Punkalaitumen Kunto | 12:00:00 | 52:17 (9) | 1:01:18 | |||
9. | Paula Hartman | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 51:56 (7) | 1:01:20 | |||
10. | Riikka Holm | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 53:29 (10) | 1:01:29 | |||
10. | Jana Kink | Kape OK | EST | 12:00:00 | 53:56 (11) | 1:01:29 | ||
12. | MIchela Conti | CO UTOE Bellinzona | SUI | 12:00:00 | 55:22 (15) | 1:03:44 | ||
13. | Karin Rantamäki | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 54:34 (12) | 1:04:05 | |||
14. | Carola Ray | OK77 | 12:00:00 | 55:41 (16) | 1:04:11 | |||
15. | Ursi Ruppenthal | Swiss Orienteering | SUI | 12:00:00 | 56:32 (17) | 1:04:19 | ||
16. | Helena Havia-Kinnala | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 54:35 (13) | 1:04:34 | |||
17. | Niina Liukkonen | Navi | 12:00:00 | 55:13 (14) | 1:05:20 | |||
18. | Anniina Heikkinen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 58:31 (18) | 1:08:07 | |||
19. | Sari Lilja | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 59:42 (19) | 1:08:41 | |||
20. | Elena Grosheva | Vesta | RUS | 12:00:00 | 1:00:59 (20) | 1:10:50 | ||
21. | Tatiana Sekhina | Veliky Novgorod | RUS | 12:00:00 | 1:03:38 (21) | 1:13:38 | ||
22. | Mervi Anttila | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:05:18 (23) | 1:13:57 | |||
23. | Anu Salokangas | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:04:17 (22) | 1:14:16 | |||
24. | Sari Tupitsa | Rasti E4 | 12:00:00 | 1:07:42 (26) | 1:16:19 | |||
25. | Tamara Khizhnyak | Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:06:46 (24) | 1:17:15 | ||
26. | Susanna Rokka | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 1:07:26 (25) | 1:17:55 | |||
27. | Annamari Heikkilä | Lynx | 12:00:00 | 1:11:00 (28) | 1:19:21 | |||
28. | Pia Hietanen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:09:42 (27) | 1:19:38 | |||
29. | Ulla Nissinen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:12:23 (29) | 1:22:42 | |||
30. | Taina Koistinen | Nastolan Terä | 12:00:00 | 1:13:49 (31) | 1:24:16 | |||
31. | Hanna Kahanpää | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:14:32 (32) | 1:25:11 | |||
32. | Nina Berg | Solf IK | 12:00:00 | 1:25:56 | ||||
33. | Marja Räsänen | Nilsiän Nujakka | 12:00:00 | 1:13:47 (30) | 1:26:20 | |||
34. | Tarja Tuovinen | Lapin Sudet | 12:00:00 | 1:15:14 (33) | 1:26:22 | |||
35. | Natalia Kunitskaya | Saint-Petersburg | RUS | 12:00:00 | 1:22:00 (34) | 1:33:50 | ||
36. | Virpi Guseff | Hirvensalon Heitto | 12:00:00 | 1:34:02 | ||||
37. | Iina Oja | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:26:26 (35) | 1:37:23 | |||
38. | Liisa Vikström | OH | 12:00:00 | 1:28:50 (36) | 1:39:54 | |||
39. | Louise Reinikka | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:43:52 | ||||
40. | Teija Sahlström | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:37:27 (37) | 1:52:21 | |||
41. | Virpi Snickars | Solf IK | 12:00:00 | 1:54:17 (38) | 2:04:58 | |||
Tiina Kainulainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||||
Mervi Heinaro | Espoon Suunta | 12:00:00 | DNF | |||||
Marjo Koistinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | DQ | |||||
Kirsi Viitanen | OH | 12:00:00 | DNS | |||||
Marja-Leena Ojanaho | Keminmaan Urheilijat | 12:00:00 | DNS | |||||
Tessa Pulli | Rastivarsat | 12:00:00 | DNS | |||||
Mirka Oikkonen | OH | 12:00:00 | DNS |