Starting time | 2,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Arvo Paulin | Delta | 12:00:00 | 24:56 | ||
2. | Jouni Markku | Mustalammen Pallo | 12:00:00 | 25:55 | ||
3. | Pekka Valkonen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 26:32 | ||
4. | Juha Korhonen | Olavin Rasti | 12:00:00 | 26:36 | ||
5. | Seppo Linjakumpu | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 27:15 | ||
6. | Seppo Hurri | Navi | 12:00:00 | 27:19 | ||
7. | Tuomo Lusa | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 27:40 | ||
8. | Jussi Kauppinen | Suomussalmen Rasti | 12:00:00 | 27:54 | ||
9. | Ari Virekunnas | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 28:34 | ||
10. | Jouni Tourunen | Rastivarsat | 12:00:00 | 29:37 | ||
11. | Jukka Toikkanen | Porvoon Urheilijat | 12:00:00 | 29:52 | ||
12. | Petri Nurmela | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 29:55 | ||
13. | Ari Mikkonen | Olavin Rasti | 12:00:00 | 30:18 | ||
14. | Timo Halla-Aho | Ylä-Savon Rasti | 12:00:00 | 30:33 | ||
15. | Maris Zalaiskalns | Toktaka | LAT | 12:00:00 | 31:12 | |
16. | Ari MÄntynen | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 31:24 | ||
17. | Alexander Borachneko | St.-Petersburg | RUS | 12:00:00 | 31:34 | |
18. | Kauko Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 31:50 | ||
19. | Esa Huhtanen | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 32:47 | ||
20. | Jouko Rautasalo | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 33:32 | ||
21. | Mikhail Semenov | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | 33:46 | |
22. | Jouko Paaso | Oulun NMKY | 12:00:00 | 34:22 | ||
23. | Erkki Huhtala | MS Parma | 12:00:00 | 35:10 | ||
24. | Esa Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 36:28 | ||
25. | Alexandr Levichev | VereskSPb | RUS | 12:00:00 | 37:20 | |
26. | Ari Lahtinen | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 37:46 | ||
27. | Simo Keltamäki | Oulun Tarmo | 12:00:00 | 38:01 | ||
28. | Christoph Trachsel | OLGThun | SUI | 12:00:00 | 38:10 | |
29. | Mikko Viinikainen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 39:13 | ||
30. | Pentti Viitanen | RastiPiikkiö | 12:00:00 | 39:37 | ||
31. | Jan Enegren | Solf IK | 12:00:00 | 40:52 | ||
32. | Sergei Stulov | Inus | 12:00:00 | 41:23 | ||
33. | Kari Nuuttila | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | 41:29 | ||
34. | Seppo Ojanen | Kangasala SK | 12:00:00 | 42:31 | ||
35. | Raimo Summanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 43:18 | ||
36. | Simo Nieminen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 44:17 | ||
37. | Kari Pajunen | Navi | 12:00:00 | 47:38 | ||
38. | Sergei Murskij | Inus | 12:00:00 | 59:11 | ||
39. | Kenneth Nygård | Solf IK | 12:00:00 | 1:14:34 | ||
Mikko Kosonen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | DNS | |||
Ari Linna | Hauhon Sisu | 12:00:00 | DNF | |||
Alexander Ivanov | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | DQ | ||
Kristian Forsell | OK Raseborg | 12:00:00 | DNS |