Starting time | 3,0 km |
7,4 km |
7,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Einari Heinaro | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 21:53 (1) | 50:07 (1) | 53:15 | ||
2. | Tapani Mäkinen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 23:32 (4) | 52:26 (2) | 55:26 | ||
3. | Joona Viholainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 23:52 (5) | 52:43 (3) | 55:31 | ||
4. | Joni Hirvikallio | Lappeen Riento | 12:00:00 | 24:47 (8) | 52:47 (4) | 55:36 | ||
5. | Mikko Siren | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 24:30 (6) | 53:45 (5) | 56:34 | ||
6. | Robert Merl | Austria | AUT | 12:00:00 | 25:03 (10) | 53:59 (6) | 56:50 | |
7. | Dmitry Danilchenkov | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 25:50 (12) | 54:42 (7) | 57:31 | ||
8. | Alexander Belov | Espoon Suunta | 12:00:00 | 24:41 (7) | 55:28 (8) | 58:19 | ||
9. | Petteri Huikko | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 22:44 (2) | 55:56 (9) | 58:57 | ||
10. | Tuomas Peltola | MS Parma | 12:00:00 | 23:06 (3) | 59:12 | |||
11. | Rasmus Alén | Kangasala SK | 12:00:00 | 25:36 (11) | 57:15 (10) | 1:00:28 | ||
12. | Lachlan Dow | CanberraCo | AUS | 12:00:00 | 25:00 (9) | 58:57 (11) | 1:01:59 | |
13. | Mikko Höglund | Olavin Rasti | 12:00:00 | 27:12 (14) | 59:31 (12) | 1:02:44 | ||
14. | Antti Alppi | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 29:44 (20) | 1:02:06 (13) | 1:05:09 | ||
15. | Patrick Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 27:57 (16) | 1:02:12 (14) | 1:05:11 | ||
16. | Igor Brykov | Iskatel | RUS | 12:00:00 | 26:35 (13) | 1:02:46 (15) | 1:06:10 | |
17. | Lauri Kahila | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 28:14 (17) | 1:03:11 (16) | 1:06:34 | ||
18. | Antto-Iiro Suhonen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 30:42 (23) | 1:04:03 (18) | 1:07:09 | ||
19. | Artem Popov | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 28:37 (19) | 1:04:13 (19) | 1:07:21 | |
20. | Mikko Haikonen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 28:25 (18) | 1:03:54 (17) | 1:07:47 | ||
21. | Manuel Gassner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 31:07 (24) | 1:04:54 (21) | 1:08:08 | |
22. | Pol Rafols | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 29:48 (21) | 1:04:45 (20) | 1:08:09 | |
23. | Tatu Piiroinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 27:26 (15) | 1:05:22 (22) | 1:08:49 | ||
24. | Simon Arbter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 30:34 (22) | 1:05:48 (23) | 1:10:01 | |
25. | Oscar Phillips | EskValleyO | AUS | 12:00:00 | 33:42 (26) | 1:08:50 (24) | 1:11:42 | |
26. | Eerik Sihvola | Valkealan Kajo | 12:00:00 | 32:07 (25) | 1:09:10 (25) | 1:12:35 | ||
27. | Antti Hakala | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 39:26 (28) | 1:09:40 (26) | 1:12:47 | ||
28. | Patrik Bryner | OLKArgus | SUI | 12:00:00 | 38:19 (27) | 1:18:47 (27) | 1:22:02 | |
29. | Aurel Pleshkan | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 40:09 (29) | 1:20:54 (28) | 1:24:05 | ||
30. | Juuso Lehtinen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 40:17 (30) | 1:27:52 (29) | 1:32:20 | ||
Antti Kaunisto | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | DNS | |||||
Martin Richter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | DNF | ||||
Lauri Linnainmaa | Koovee | 12:00:00 | DNF | |||||
Antton Viljakainen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | DNS |