Starting time | 2,1 km |
3,7 km |
4,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Einari Heinaro | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 13:58 (1) | 24:40 (1) | 27:34 | ||
2. | Robert Merl | Austria | AUT | 12:00:00 | 14:55 (3) | 29:39 | ||
3. | Alexander Belov | Espoon Suunta | 12:00:00 | 15:17 (4) | 27:45 (2) | 30:48 | ||
4. | Mikko Siren | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 14:49 (2) | 31:08 | |||
5. | Rasmus Alén | Kangasala SK | 12:00:00 | 15:21 (5) | 28:03 (3) | 31:22 | ||
6. | Tapani Mäkinen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 16:05 (7) | 30:38 (4) | 34:11 | ||
7. | Lachlan Dow | CanberraCo | AUS | 12:00:00 | 17:27 (12) | 31:25 (5) | 34:54 | |
8. | Patrick Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 19:03 (19) | 32:04 (8) | 35:09 | ||
9. | Artem Popov | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 17:08 (10) | 31:55 (7) | 35:13 | |
10. | Antto-Iiro Suhonen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 19:23 (21) | 32:19 (10) | 35:27 | ||
11. | Eerik Sihvola | Valkealan Kajo | 12:00:00 | 31:45 (6) | 35:28 | |||
12. | Joona Viholainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 18:12 (16) | 32:10 (9) | 35:39 | ||
13. | Antton Viljakainen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 17:00 (9) | 32:23 (11) | 36:15 | ||
14. | Lauri Linnainmaa | Koovee | 12:00:00 | 15:32 (6) | 32:54 (12) | 36:22 | ||
15. | Petteri Huikko | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 21:49 (27) | 33:56 (14) | 36:59 | ||
16. | Antti Kaunisto | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 19:31 (23) | 37:04 | |||
17. | Mikko Höglund | Olavin Rasti | 12:00:00 | 17:41 (13) | 37:07 | |||
18. | Antti Alppi | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 18:02 (15) | 33:55 (13) | 37:32 | ||
19. | Tuomas Peltola | MS Parma | 12:00:00 | 17:20 (11) | 35:05 (16) | 38:36 | ||
20. | Patrik Bryner | OLKArgus | SUI | 12:00:00 | 18:30 (18) | 34:18 (15) | 38:45 | |
21. | Mikko Haikonen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 17:59 (14) | 35:20 (18) | 38:51 | ||
22. | Pol Rafols | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 20:27 (25) | 35:09 (17) | 39:03 | |
23. | Juuso Lehtinen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 19:06 (20) | 39:23 | |||
24. | Antti Hakala | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 16:05 (7) | 35:47 (19) | 39:31 | ||
25. | Igor Brykov | Iskatel | RUS | 12:00:00 | 20:08 (24) | 36:23 (20) | 39:59 | |
26. | Lauri Kahila | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 18:24 (17) | 37:02 (21) | 41:01 | ||
27. | Oscar Phillips | EskValleyO | AUS | 12:00:00 | 21:06 (26) | 38:53 (22) | 42:46 | |
28. | Aurel Pleshkan | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 23:59 (28) | 39:46 (23) | 43:33 | ||
29. | Tatu Piiroinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 24:32 (30) | 45:05 | |||
30. | Dmitry Danilchenkov | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 19:28 (22) | 42:26 (24) | 45:58 | ||
31. | Manuel Gassner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 24:08 (29) | 44:31 (25) | 48:20 | |
Simon Arbter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | DNS | ||||
Joni Hirvikallio | Lappeen Riento | 12:00:00 | DNS | |||||
Martin Richter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | DNS |