Starting time | 2,0 km |
5,7 km |
6,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Edvard Sundman | Delta | 12:00:00 | 15:20 (3) | 44:04 (1) | 46:53 | ||
2. | Kristian Kannus | Kangasala SK | 12:00:00 | 15:49 (8) | 45:24 (2) | 48:22 | ||
3. | Luukas Valtonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 14:26 (1) | 45:29 (3) | 48:33 | ||
4. | Teemu Ternola | Kangasala SK | 12:00:00 | 16:01 (9) | 45:37 (4) | 48:40 | ||
5. | Dmitry Polyakov | Nord West | RUS | 12:00:00 | 17:12 (14) | 50:01 | ||
6. | Elias Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 16:14 (10) | 47:05 (5) | 50:10 | ||
7. | Arttu Syrjäläinen | Navi | 12:00:00 | 15:34 (4) | 47:47 (6) | 50:58 | ||
8. | Ville Parkkinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 16:56 (12) | 48:01 (7) | 51:05 | ||
9. | Miika Kirmula | Delta | 12:00:00 | 18:29 (18) | 48:06 (8) | 51:10 | ||
10. | Santeri Silvennoinen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 15:46 (7) | 48:55 (10) | 51:58 | ||
11. | Jussi-Elmeri Halme | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 15:41 (5) | 48:49 (9) | 52:06 | ||
12. | Aleksander Makeychik | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 50:43 (11) | 53:41 | ||
13. | Aleksi Niemi | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 16:41 (11) | 51:18 (12) | 54:04 | ||
14. | Misa Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 15:45 (6) | 54:19 | |||
15. | Joonas Ahola | Navi | 12:00:00 | 18:10 (16) | 52:25 (13) | 55:29 | ||
16. | Artem Kuritsyn | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 16:56 (12) | 53:14 (15) | 56:13 | |
17. | Valtteri Kolehmainen | Kangasala SK | 12:00:00 | 19:27 (21) | 52:41 (14) | 56:26 | ||
18. | Christian Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 18:27 (17) | 54:53 (16) | 58:20 | ||
19. | Lauri Huotari | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 21:40 (25) | 55:29 (17) | 58:49 | ||
20. | Topias Ahola | Navi | 12:00:00 | 18:59 (20) | 57:36 (18) | 1:00:40 | ||
21. | Nikolay Rudakov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 19:27 (21) | 58:39 (19) | 1:01:46 | |
22. | Alexander Vikentiev | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 22:05 (27) | 58:57 (20) | 1:02:10 | |
23. | Olli Huhtinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 20:46 (23) | 59:02 (21) | 1:02:20 | ||
24. | Aleksey Yaganov | Juventa | RUS | 12:00:00 | 27:45 (40) | 59:38 (22) | 1:02:38 | |
25. | Toni Mäntylä | Lynx | 12:00:00 | 18:29 (18) | 1:00:12 (23) | 1:03:18 | ||
26. | Antti-Ville Salomaa | Navi | 12:00:00 | 23:30 (33) | 1:04:12 | |||
27. | Matias Ahola | Navi | 12:00:00 | 25:57 (36) | 1:01:49 (24) | 1:04:57 | ||
28. | Vitaliy Nikonov | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 24:04 (34) | 1:02:57 (25) | 1:06:04 | |
29. | Thomas Gillet | ASUBOrient | BEL | 12:00:00 | 20:48 (24) | 1:03:31 (27) | 1:06:52 | |
30. | Tuukka Senttula | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 23:04 (31) | 1:03:02 (26) | 1:07:33 | ||
31. | Eeli Viholainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 14:45 (2) | 1:05:25 (28) | 1:09:05 | ||
32. | Kari-Pekka Seppänen | Rastikarhut | 12:00:00 | 17:32 (15) | 1:05:59 (29) | 1:09:40 | ||
33. | Xander Berger | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 34:19 (48) | 1:09:56 | ||
34. | Severi Heiskanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 23:08 (32) | 1:06:50 (30) | 1:10:22 | ||
35. | Arto Niiranen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 26:27 (38) | 1:06:50 (30) | 1:10:27 | ||
36. | Jesse Ihalainen | Navi | 12:00:00 | 33:51 (47) | 1:08:29 (32) | 1:11:52 | ||
37. | Christoffer Melin | IK Falken | 12:00:00 | 22:29 (29) | 1:12:44 | |||
38. | Eero Tuomaala | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 21:43 (26) | 1:09:09 (33) | 1:12:53 | ||
39. | Antti Kemppi | Kangasala SK | 12:00:00 | 26:13 (37) | 1:09:28 (34) | 1:13:24 | ||
40. | Anssi Huostila | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 22:35 (30) | 1:10:27 (35) | 1:14:06 | ||
41. | Marco Majer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 28:30 (42) | 1:12:15 (36) | 1:15:39 | |
42. | Juho Latvala | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | 33:11 (46) | 1:17:07 | |||
43. | Eero Kuusela | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 22:09 (28) | 1:17:09 | |||
44. | Jakob Pauser | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 25:22 (35) | 1:14:14 (37) | 1:17:36 | |
45. | Felix Hartlieb | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 31:03 (45) | 1:14:15 (38) | 1:18:51 | |
46. | Michael Tanzer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 28:56 (43) | 1:15:52 (39) | 1:19:20 | |
47. | Laurenz Elstner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 35:32 (49) | 1:17:03 (40) | 1:20:24 | |
48. | Viljam Grahn | Närpes OK | 12:00:00 | 28:24 (41) | 1:19:19 (41) | 1:23:48 | ||
49. | Florian Schiel | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 29:14 (44) | 1:21:54 (42) | 1:25:34 | |
50. | Nikita Chesnokov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 37:19 (50) | 1:22:12 (43) | 1:26:43 | |
51. | Ilja Mak | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 37:56 (51) | 1:26:30 (44) | 1:29:43 | |
52. | Lari Takanen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 41:52 (52) | 1:36:15 | |||
53. | Johannes Zechner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 52:02 (53) | 1:34:57 (45) | 1:38:23 | |
54. | Joakim Hakala | IF Femman | 12:00:00 | 26:44 (39) | 1:35:11 (46) | 1:39:04 | ||
55. | Niko Hakulinen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 52:43 (54) | 1:40:23 (47) | 1:45:00 | ||
Heikki Haapakoski | Rastikarhut | 12:00:00 | DNS | |||||
Niko Herttuainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | DNF | |||||
Matthias Griener | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | DNF | ||||
Adrian Wickert | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | DNS | ||||
Juuso Tupitsa | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | DNS | |||||
Toni-Antti Viitasaari | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||||
Niko Kauria | Navi | 12:00:00 | DNS | |||||
Peetu Mattola | Haapaveden Urheilijat | 12:00:00 | DNS |