Starting time | 4,6 km |
6,0 km |
6,7 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kristian Kannus | Kangasala SK | 12:00:00 | 33:38 (1) | 44:05 (1) | 48:13 | ||
2. | Dmitry Polyakov | Nord West | RUS | 12:00:00 | 34:24 (4) | 44:40 (2) | 48:27 | |
3. | Eeli Viholainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 34:21 (3) | 46:02 (3) | 50:03 | ||
4. | Xander Berger | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 34:28 (5) | 46:14 (4) | 50:21 | |
5. | Misa Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 35:41 (7) | 46:48 (5) | 50:56 | ||
6. | Luukas Valtonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 37:19 (10) | 48:01 (6) | 51:58 | ||
7. | Arttu Syrjäläinen | Navi | 12:00:00 | 35:31 (6) | 48:08 (7) | 52:25 | ||
8. | Jussi-Elmeri Halme | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 36:34 (9) | 48:34 (8) | 53:05 | ||
9. | Teemu Ternola | Kangasala SK | 12:00:00 | 38:21 (13) | 53:18 | |||
10. | Valtteri Kolehmainen | Kangasala SK | 12:00:00 | 35:51 (8) | 48:59 (9) | 53:24 | ||
11. | Santeri Silvennoinen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 33:47 (2) | 49:37 (10) | 53:52 | ||
12. | Edvard Sundman | Delta | 12:00:00 | 38:46 (14) | 50:09 (11) | 54:01 | ||
13. | Elias Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 39:20 (17) | 50:13 (12) | 54:14 | ||
14. | Aleksi Niemi | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 38:53 (15) | 50:50 (14) | 54:55 | ||
15. | Christian Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 39:54 (18) | 51:02 (15) | 55:13 | ||
16. | Jesse Ihalainen | Navi | 12:00:00 | 37:45 (11) | 50:42 (13) | 56:00 | ||
17. | Aleksey Yaganov | Juventa | RUS | 12:00:00 | 41:18 (19) | 52:21 (18) | 56:14 | |
17. | Tuukka Senttula | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 39:08 (16) | 52:13 (17) | 56:14 | ||
19. | Toni Mäntylä | Lynx | 12:00:00 | 37:58 (12) | 51:33 (16) | 56:16 | ||
20. | Ville Parkkinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 42:34 (22) | 55:06 (19) | 59:31 | ||
21. | Miika Kirmula | Delta | 12:00:00 | 41:57 (20) | 55:31 (20) | 1:00:14 | ||
22. | Nikolay Rudakov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 43:00 (23) | 56:42 (21) | 1:00:25 | |
23. | Joonas Ahola | Navi | 12:00:00 | 44:03 (24) | 57:10 (23) | 1:02:13 | ||
24. | Kari-Pekka Seppänen | Rastikarhut | 12:00:00 | 42:24 (21) | 57:29 (24) | 1:02:16 | ||
25. | Aleksander Makeychik | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 57:00 (22) | 1:02:23 | ||
26. | Artem Kuritsyn | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 44:33 (25) | 58:14 (25) | 1:02:27 | |
27. | Toni-Antti Viitasaari | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 44:36 (26) | 58:56 (26) | 1:03:49 | ||
28. | Topias Ahola | Navi | 12:00:00 | 47:00 (28) | 59:38 (27) | 1:03:52 | ||
29. | Alexander Vikentiev | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 45:41 (27) | 1:00:35 (28) | 1:05:39 | |
30. | Olli Huhtinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 48:28 (31) | 1:01:36 (29) | 1:06:29 | ||
31. | Johannes Zechner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 49:17 (33) | 1:03:24 (32) | 1:07:53 | |
32. | Lari Takanen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 48:16 (30) | 1:03:10 (30) | 1:09:00 | ||
33. | Niko Hakulinen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 47:32 (29) | 1:03:23 (31) | 1:09:16 | ||
34. | Eero Saleva | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 52:25 (38) | 1:05:51 (35) | 1:10:26 | ||
35. | Antti-Ville Salomaa | Navi | 12:00:00 | 50:53 (34) | 1:05:36 (34) | 1:10:33 | ||
36. | Thomas Gillet | ASUBOrient | BEL | 12:00:00 | 49:05 (32) | 1:05:35 (33) | 1:10:51 | |
37. | Vitaliy Nikonov | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 50:55 (35) | 1:07:16 (38) | 1:11:45 | |
38. | Nikita Chesnokov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 51:12 (36) | 1:06:05 (36) | 1:11:53 | |
39. | Matias Ahola | Navi | 12:00:00 | 52:09 (37) | 1:07:26 (39) | 1:12:41 | ||
40. | Arto Niiranen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 1:06:27 (37) | 1:12:44 | |||
41. | Peetu Mattola | Haapaveden Urheilijat | 12:00:00 | 57:08 (40) | 1:14:10 (42) | 1:19:30 | ||
42. | Eero Tuomaala | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 55:15 (39) | 1:13:21 (41) | 1:19:35 | ||
43. | Marco Majer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 59:40 (43) | 1:14:59 (43) | 1:20:00 | |
44. | Viljam Grahn | Närpes OK | 12:00:00 | 1:13:16 (40) | 1:20:27 | |||
45. | Heikki Haapakoski | Rastikarhut | 12:00:00 | 57:54 (41) | 1:16:04 (45) | 1:21:22 | ||
46. | Felix Hartlieb | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 59:17 (42) | 1:15:36 (44) | 1:21:51 | |
47. | Christoffer Melin | IK Falken | 12:00:00 | 1:16:29 (46) | 1:22:36 | |||
48. | Adrian Wickert | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 1:18:43 (47) | 1:23:57 | ||
49. | Florian Schiel | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 1:01:25 (44) | 1:18:43 (47) | 1:24:09 | |
50. | Michael Tanzer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 1:19:30 (50) | 1:24:51 | ||
51. | Niko Herttuainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:19:25 (49) | 1:25:11 | |||
52. | Jakob Pauser | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 1:03:22 (46) | 1:20:19 (51) | 1:25:20 | |
53. | Juho Latvala | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | 1:02:00 (45) | 1:20:33 (52) | 1:25:37 | ||
54. | Severi Heiskanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 1:04:42 (47) | 1:28:51 | |||
55. | Antti Kemppi | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:24:19 (53) | 1:29:57 | |||
56. | Eero Kuusela | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 1:26:45 (54) | 1:32:56 | |||
57. | Matthias Griener | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 1:21:42 (48) | 1:37:12 (55) | 1:42:39 | |
58. | Joakim Hakala | IF Femman | 12:00:00 | 1:44:33 (56) | 1:51:29 | |||
Markus Arvola | Koovee | 12:00:00 | DNS | |||||
Anssi Huostila | Lammin Säkiä | 12:00:00 | DNF | |||||
Ilja Mak | Voronezh | RUS | 12:00:00 | DNF | ||||
Lauri Huotari | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | DQ | |||||
Laurenz Elstner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | DQ | ||||
Juuso Tupitsa | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | DNS | |||||
Niko Kauria | Navi | 12:00:00 | DNS |