Starting time | 2,6 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Olli Ojanaho | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 17:15 | ||
2. | Nikita Gusak | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 18:22 | |
3. | Antti Saikko | Lappeen Riento | 12:00:00 | 18:24 | ||
4. | Topi Raitanen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 18:43 | ||
5. | Anton Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 19:15 | ||
6. | Jonas Jern | IF Femman | 12:00:00 | 19:42 | ||
7. | Jan Brunner | OLGKöllike | SUI | 12:00:00 | 20:19 | |
8. | Sampo Hyppölä | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 20:52 | ||
9. | Arttu Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 21:12 | ||
10. | Adeev Sergey | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 21:32 | |
10. | Alexander Shakhunov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 21:32 | |
12. | Atte Jurvakainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 21:46 | ||
13. | Nikita Rodnov | Juventa | RUS | 12:00:00 | 21:57 | |
14. | Miika Irtola | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 22:06 | ||
15. | Alexander Zaslonkin | NW | RUS | 12:00:00 | 22:13 | |
16. | Mathias Peter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 22:25 | |
17. | Aaro Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 22:46 | ||
18. | Jooseppi Kalliokoski | Perhon Kiri | 12:00:00 | 23:05 | ||
19. | Sauli Pietikäinen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 23:30 | ||
20. | Nikolay Shaykin | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 23:31 | |
21. | Markku Bergman | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 23:50 | ||
22. | Mikko Hulkkonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 24:04 | ||
23. | Miro Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 24:32 | ||
24. | Jonas Björkgård | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 24:42 | ||
25. | Rasmus Niinimäki | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 25:03 | ||
26. | Dennis Rehn | OK Raseborg | 12:00:00 | 25:10 | ||
27. | Kasatkin Ilya | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 25:37 | |
28. | Riku Vidqvist | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 26:03 | ||
29. | Waltteri Hyvönen | Delta | 12:00:00 | 26:13 | ||
30. | Matti Mörsky | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 26:31 | ||
31. | Jussi Rauhala | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 26:56 | ||
32. | Ilya Didenko | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 27:02 | |
33. | Linus Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 27:07 | ||
34. | Nikita Biletskiy | K110 | RUS | 12:00:00 | 27:15 | |
35. | Tomi Minkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 27:16 | ||
36. | Egor Shein | Juventa | RUS | 12:00:00 | 27:51 | |
37. | Sami Kattilakoski | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 28:10 | ||
38. | Nikita Popov | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 29:13 | |
39. | Caj Snickars | Solf IK | 12:00:00 | 29:32 | ||
40. | Joonas Rantala | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 29:33 | ||
41. | Max-Mikael Wörlin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 30:00 | ||
41. | Joonatan Kivelä | Perhon Kiri | 12:00:00 | 30:00 | ||
43. | Axel Granberg | IF Femman | 12:00:00 | 30:11 | ||
44. | Petrus Hanhijärvi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 30:38 | ||
45. | Tuomo Niskanen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 30:45 | ||
46. | Mikael Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 31:57 | ||
47. | Juho Lehto | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 32:20 | ||
48. | Mikhail Kuznetsov | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 33:02 | |
49. | Tuomas Sainio | Kangasala SK | 12:00:00 | 33:21 | ||
50. | Jussi Harju | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 33:25 | ||
51. | Evgeniy Nikolaychuk | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 34:21 | |
52. | Anton Nozdrachev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 35:05 | |
53. | Henrik Stubb | IK Falken | 12:00:00 | 38:40 | ||
54. | Markus Hautamäki | Koovee | 12:00:00 | 38:54 | ||
55. | Sergey Kochetkov | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 41:42 | |
56. | Leonid Bogmatser | Juventa | RUS | 12:00:00 | 42:26 | |
57. | Oskari Koskivirta | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 42:34 | ||
58. | Alfred Figueras | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 44:58 | |
59. | Pietu Heiskanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 45:12 | ||
60. | Ivan Kaloshin | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 45:44 |