Starting time | 7,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Simo-Pekka Fincke | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 46:07 | ||
2. | Igor Gorbatenkov | Ikaalisten Nouseva Voima | 12:00:00 | 50:30 | ||
3. | Juha-Ville Ketolainen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 51:30 | ||
4. | Aapo Lindberg | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 51:57 | ||
5. | Juuso Tuomaala | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 52:57 | ||
6. | Yuri Emaldinov | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 53:21 | ||
7. | Rauno Ratilainen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 54:27 | ||
8. | Pekka Hyvönen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 55:00 | ||
9. | Teemu Remonen | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 55:39 | ||
10. | Olli Väätäinen | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 55:52 | ||
11. | Arto Ranki | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 55:56 | ||
12. | Ville Glad | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 56:02 | ||
13. | Antti Örn | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 56:22 | ||
14. | Jyri Kyllästinen | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 56:43 | ||
15. | Jari Hannuksela | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 57:17 | ||
16. | Kalle Rantala | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 57:21 | ||
17. | Antti Kaivosaari | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 57:49 | ||
18. | Göran Sundblom | Pargas IF | 12:00:00 | 58:10 | ||
19. | Jani Vahala | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 58:49 | ||
20. | Rami Rintala | Hiisirasti | 12:00:00 | 1:01:02 | ||
21. | Petri Riikonen | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 1:01:16 | ||
22. | Henrik Karelo | Vihtavuoren Pamaus | 12:00:00 | 1:01:30 | ||
23. | Alexander Shein | Kuzmolovo 110% | RUS | 12:00:00 | 1:01:37 | |
24. | Kalle Manninen | Haukivuoren Kisailijat | 12:00:00 | 1:03:05 | ||
25. | Riku Kopra | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 1:03:44 | ||
26. | Markus Vainiomäki | Suunta-Sepot | 12:00:00 | 1:04:00 | ||
27. | Jyrki Kaunismäki | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:04:44 | ||
28. | Sergey Grushin | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | 1:05:42 | |
29. | Andrey Ivanov | Yarkiy Mir | RUS | 12:00:00 | 1:05:45 | |
30. | Jussi Niilahti | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 1:07:09 | ||
31. | Jaakko Sorvisto | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 1:07:32 | ||
32. | Olli Puustinen | Iisalmen Visa | 12:00:00 | 1:08:11 | ||
33. | Valtteri Valkonen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:08:13 | ||
34. | Riku Koivusalo | Rastikarhut | 12:00:00 | 1:09:35 | ||
35. | Timo Kankaanpää | OK77 | 12:00:00 | 1:10:20 | ||
36. | Kai Paavola | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 1:10:22 | ||
37. | Ville Taussi | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:11:21 | ||
38. | Olli Kara | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:11:45 | ||
39. | Mikko Vainio | Koo-Vee | 12:00:00 | 1:13:06 | ||
40. | Dmitry Fatidinov | Kuzmolovo 110% | RUS | 12:00:00 | 1:13:36 | |
41. | Arkady Ashkinadzy | Yarkiy Mir | RUS | 12:00:00 | 1:14:22 | |
42. | Max Laurén | Pargas IF | 12:00:00 | 1:15:15 | ||
43. | Oleg Maximov | Kuzmolovo 110% | RUS | 12:00:00 | 1:28:14 | |
44. | Jussi Lassila | Pitäjänmäen Tarmo | 12:00:00 | 1:28:56 | ||
45. | Denis Eltsov | Yarkiy Mir | RUS | 12:00:00 | 1:35:55 | |
46. | Maxim Golubev | Kuzmolovo 110% | RUS | 12:00:00 | 2:32:26 | |
Mika Sihvonen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | DNS | |||
Sami Kääriäinen | Pihkaniskat | 12:00:00 | DNF | |||
Vladimir Balyasnikov | Kuzmolovo 110% | RUS | 12:00:00 | DQ | ||
Joona Ojapalo | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | DQ | |||
Toni Hartvik | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | DNS | |||
Juha Taini | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | DNS |