Starting time | 10,6 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kimmo Vilska | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:04:06 | ||
2. | Jaakko Järvistö | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:04:07 | ||
3. | Alexei Pavilainen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:05:33 | ||
4. | Toni Närvä | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 1:05:45 | ||
5. | Matti Tahvonen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:06:20 | ||
6. | Mikko Sipilä | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:06:43 | ||
7. | Mikko Mäki-Ullakko | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 1:07:28 | ||
8. | Iivo Kotamäki | Ikaalisten Nouseva Voima | 12:00:00 | 1:07:42 | ||
8. | Matti Liukkonen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:07:42 | ||
10. | Janne Joensivu | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 1:09:55 | ||
11. | Markus Ståhl | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:10:18 | ||
12. | Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:10:20 | ||
13. | Ville Sabel | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:10:36 | ||
14. | Jari Lehtonen | Rastivarsat | 12:00:00 | 1:11:24 | ||
15. | Timo Ahvenainen | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 1:12:09 | ||
16. | Jaakko Istolahti | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 1:12:30 | ||
17. | Mikael Lamberg | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:12:50 | ||
18. | Kari Salo | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:12:56 | ||
19. | Janne Häkkinen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:13:17 | ||
20. | Jere Pajunen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 1:13:43 | ||
21. | Heikki Istolahti | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 1:14:03 | ||
22. | Teemu Sipilä | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 1:15:56 | ||
23. | Oskari Heiskanen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:16:51 | ||
24. | Timo Savelainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:17:11 | ||
25. | Alex Tcherbakov | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 1:17:42 | ||
26. | Tuomas Fjällström | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:17:44 | ||
27. | Mikko Lepistö | Hauhon Sisu | 12:00:00 | 1:18:32 | ||
28. | Antti Hemminki | Rastiketut | 12:00:00 | 1:19:51 | ||
29. | Tapani Partanen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 1:20:06 | ||
30. | Antti Turpeinen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 1:20:13 | ||
31. | Erkka Mehtälä | Delta | 12:00:00 | 1:20:22 | ||
32. | Teemu Vartiamäki | Rastiketut | 12:00:00 | 1:20:24 | ||
33. | Tero Kopra | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 1:21:19 | ||
34. | Jaakko Sorri | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 1:21:38 | ||
35. | Jukka Jarva | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 1:21:47 | ||
36. | Antti Paasikoski | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:22:40 | ||
37. | Markku Laaksonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:22:59 | ||
38. | Juho Uotila | Hiisirasti | 12:00:00 | 1:24:11 | ||
39. | Raphael Stefanini | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:24:19 | ||
40. | Juha Matilainen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 1:24:41 | ||
41. | Janne Räty | Rastiketut | 12:00:00 | 1:25:35 | ||
42. | Pekka Niemelä | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:25:46 | ||
43. | Jukka Pajula | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 1:27:59 | ||
44. | Pasi Lehtonen | Hauhon Sisu | 12:00:00 | 1:29:11 | ||
45. | Stas Pechenkin | Yarkiy Mir | RUS | 12:00:00 | 1:34:43 | |
46. | Jussi-Pekka Heikkinen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:34:48 | ||
47. | Jukka Aho | Rastiketut | 12:00:00 | 1:37:12 | ||
48. | Pasi Kujala | Lynx | 12:00:00 | 1:41:46 | ||
49. | Akseli Galkin | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:51:25 | ||
50. | Tony Ahti | Lynx | 12:00:00 | 2:26:42 | ||
Markus Turunen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | DNS | |||
Saku Asikainen | Hiisirasti | 12:00:00 | DNF | |||
Jussi Ernamo | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNF | |||
Mirko Pennanen | Espoon Suunta | 12:00:00 | DNF | |||
Antti Ekonoja | Pellon Ponsi | 12:00:00 | DNS | |||
Arto Holappa | Ylikiimingin Nuijamiehet | 12:00:00 | DNS | |||
Teemu Kemppainen | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | DNS | |||
Pyry Niemi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | DNS | |||
Totte Packalén | Lynx | 12:00:00 | DNS | |||
Marko Suuronen | MS Parma | 12:00:00 | DNS | |||
Jouni Tukiainen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | DNS | |||
Vesa Hakkarainen | Ikaalisten Nouseva Voima | 12:00:00 | DNS |